25 października wszyscy wielbiciele makaronu mają swoje święto. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. Z tej okazji dzieci z pomocą nauczycieli stworzyły przepiękne makaronowe mandale, a niektórzy pokusili się o stworzenie wyjątkowej makaronowej biżuterii.

W październiku dzieci uczyły się jak prawidłowo sprzątać w sali, zdobywały wiedzę na temat segregacji śmieci, a następnie sprawdzały swoje umiejętności podczas zabaw klasyfikacyjnych. Dzieci zdały na medal, rośnie nam pokolenie prawdziwych Ekobohaterów!

10 października obchodziliśmy w Przedszkolu Dzień Drzewa. Dzieci poznały różne rodzaje drzew, szukały różnic w wyglądzie, dowiedziały się również o pozytywnym wpływie drzew na nasze życie. Z tej okazji zaprezentowana została wystawa Drzew 3D.

15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Przedszkolaki odkrywały miejsca, w których jest najwięcej bakterii, robiły doświadczenie, które pokazywało, jak działa mydło na bakterie, a także przeszły najprawdziwsze szkolenie z prawidłowego mycia rąk.

Chętne dzieci mogły przynosić do przedszkola pracę plastyczną przedstawiającą ulubione warzywo. Z powstałych prac powstały prace zbiorowe- sałatki jarzynowe.