Przedstawiamy fotorelację z dotychczasowych wycieczek realizowanych z funduszy unijnych.

 

 

 

Wycieczka do Srebrnej Góry 12 czerwca 2019 r.

12 czerwca uczniowie klas V a, V b i VII b w Twierdzy Srebrna Góra, dzięki wykonaniu szeregu zadań dla kadetów, stali się prawdziwymi żołnierzami. W wiosce indiańskiej zapoznawali się z elementami kultur indiańskich.

Wycieczka do Gołuchowa 04 czerwca 2019 r.

04 czerwca uczniowie klas VI i VII a, w piękny, słoneczny dzień, udali się do Gołuchowa, gdzie zwiedzili zamek.  Ta piękna, wczesnorenesansowa murowana budowla o charakterze obronnym zachwyciła uczniów, tak jak cały kompleks leśny dookoła Zamku. Najbardziej emocjonujący moment to spotkanie naszych wychowanków z żubrami i danielami w Ośrodku Kultury Leśnej.

Wycieczka do Nowej Rudy 27 maja 2019 r.

Wycieczka do Kudowy Zdroju 22 maja 2019 r.

Na liście tego dnia były: Muzeum Zabawek, Muzeum Przyrodnicze Gór Stołowych, warsztaty lepienia z gliny, pokaz kowalstwa i skansen na Szlaku Ginących Zawodów.

Wycieczka do Krasiejowa 16 maja 2019 r.

16 maja 2019 r. klasy  II a, II b oraz III w ramach projektu unijnego pojechały do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Uczniowie swoją przygodę rozpoczęli od Tunelu Czasu, w którym udali się w podróż przez miliardy lat istnienia wszechświata. Następnie wraz z przewodnikiem przeszli ponad 1,5 km ścieżkę edukacyjną w JuraParku, podziwiając rekonstrukcje 200 dinozaurów, a w Pawilonie Paleontologicznym zobaczyli skamieniałości płazów i gadów.  Zwiedzania zakończyło się wizytą w prehistorycznym oceanarium.

Wycieczka do Warszawy 13-14 maja 2019 r.

W Warszawie zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Łazienki Królewskie i Stare Miasto.

 

Wycieczka do Parku Miniatur, Schroniska "Szwajcarka" i na Sokolnik 13 maja 2019 r.

Klasy V a i b oraz VII b wzięły udział w wycieczce do Kowar. Tam zwiedzaliśmy Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Następnie udaliśmy się do schroniska "Szwajcarka" i stamtąd ruszyliśmy na Sokolik by podziwiać piękne krajobrazy.

 

Wycieczka do Kłodzka 07 maja 2019 r.

Zwiedzanie Kłodzka, Twierdzy Kłodzkiej, wizyta w Jaskini Radochowskiej, ognisko, wspólne zabawy na świeżym powietrzu oraz zdobycie Góry Cierniak (592 m n.p.m.).
Uczniowie klasy VI, VII b oraz VIII a  spędzili ten czas bardzo aktywnie. Były to niezapomniane chwile, piękne widoki, a przede wszystkim - lekcje: historii, wychowania fizycznego, przyrody, geografii, biologii, a także matematyki (gdy pan przewodnik mówił, że na schodku 41 znajdziemy ważny napis, albo czy daleko jeszcze? Tak, za 250 metrów będziemy na miejscu) na świeżym powietrzu, poza murami naszej szkoły.

 

Wycieczka do Muzeum Gross-Rosen i do Kościoła Pokoju w Jaworze 09 maja 2019 r.

Wyjazd klas ósmych oraz VII a w ramach projektu unijnego. Niezapomniane doświadczenie. Odwiedziliśmy także Kościół Pokoju w Jaworze.