"Świąteczny Taniec na Rynku we Wrocławiu odbył się 22 grudnia wieczorem. Pod choinką zgromadziło się około czterystu osób, a wśród nich tancerze m.in. z Oławy, Kątów Wrocławskich, Dzierżoniowa i Wrocławia. Zgromadzeni odtańczyli w czapkach mikołajowych na głowach, przygotowany wcześniej krótki układ choreograficzny, podzielili się świątecznymi przysmakami i złożyli sobie świąteczne życzenia. Uczestników zabawy odwiedziła profesor Alicja Chybicka, ponieważ wspierają oni Przylądek Nadziei i akcję internetową "Cześć jak czapka"."

(wroclaw.naszemiasto.pl)

Delegacja z Sadkowa również uczestniczyła w tej imprezie. Uczniowie już tydzień wcześniej przygotowywali się do wspólnej choreografii, tańcząc podczas dużych przerw pod okiem pani Małgosi i Oliwii Żurawskiej.

Małgorzata Błażejewska-Koguciuk