W dniach 16-20 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyła się akcja "I Ty możesz zostać św. Mikołajem" w ramach której, nasi szkolni wolontariusze zbierali od społeczności szkolnej słodycze. Otrzymane dary zostały przekazane chorym dzieciom z Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci z okazji Mikołajek.

 

"Droga do niepodległości..."

11 listopada 2015 r. obchodziliśmy 97 rocznicę odzyskania przez Polskę nieodległości. Tradycyjnie z tej okazji uczniowie klas V przygotowali montaż słowno-muzyczny z elementami pantomimy, przedstawiający okoliczności związane z utratą na 123 lata przez Polskę niepodległości oraz trudną walkę o jej wyzwolenie.

W dniu 13.11. 2015r. Radosław Pałys z IV a, Katarzyna Listwan i Sylwia Brondel z V a oraz Grzegorz Matłosz z V b reprezentowali naszą szkołę na XVII Przeglądzie Recytatorskim Literatury Patriotycznej i Religijnej , który odbył się w Szkole Podstawowej w Małkowicach. Była to dla odbiorców prawdziwa uczta duchowa, gdyż uczniowie zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności. Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Dnia 5.11.2015r. w bibliotece GOKiS w Kątach Wrocławskich odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas IV i V z Magdaleną Zarębską- autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka na podstawie serii swoich książek z pasją opowiadała o życiu i zwyczajach koni. Wiele radości wywołały ciekawe zabawy ruchowe, przysłowia związane z końmi oraz pokaz multimedialny z przepięknymi zdjęciami rumaków.

30 października 2015 roku odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali poczet z flagą państwową, recytowali wiersze oraz służyli pomocą w przygotowaniu tej uroczystości.

 

Jesienne zbiory owoców i warzyw.
Zakładamy hodowlę cebulki.

 

 

Dnia 6.10.2015r. w bibliotece GOKiS w Kątach Wrocławskich uczniowie klasy Va wzięli udział w spotkaniu z Magdaleną Zarębską - autorką książki pt. „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali”, czyli: „O tym kiej Maciek Szpyrka cuzamen ze starzikiym wandrowali po Nikiszu”.

 

W lutym 2014 r. odbyła się w naszej szkole premiera nietypowej pantomimy pt. "Czerwony Kapturek w nowej odsłonie". Oryginalność przedstawienia polegała na jego interaktywności. Aktorzy za pomocą swoich ciał, gestów i mimiki twarzy tworzyli zarówno scenografię, jak i zdarzenia opowiadanej przez lektora historii. Dodatkowo bywali zaskakiwani komendami sportowymi, co wywoływało uśmiech na twarzach publiczności.

Ta niezwykła pantomima raz jeszcze utwierdziła oglądających w przekonaniu, że uczniowie naszej szkoły są naprawdę utalentowani i potrafią zachwycać wszystkich wokół.

28 listopada 2013 r. w naszej szkole odbyła się premiera spektaklu pt."Magiczna parasolka". Na scenie zaprezentowało się ok. 30 uczestników Koła Teatralnego FELIX.

Spektakl ten opowiadał o samotności, niezrozumieniu, a jednocześnie także o możliwości spełniania swoich marzeń. Była to nietypowa i dzięki temu naprawdę magiczna wizja dziecięcych pragnień. Tytułowa parasolka najpierw była symbolem odrzucenia, następnie zaś realizacji marzeń. Pozwoliła naszym bohaterom uzmysłowić sobie, że warto dążyć do celu.

Finałowa piosenka w rytm jesiennego walca wprowadziła oglądających w chwilę zadumy. Wszyscy z zachwytem przyglądali się tańczącym z parasolkami aktorom, których potem nagrodzono gromkimi brawami.

16 maja 2012 r. odbył się w naszej szkole Majowy Poranek Artystyczny, podczas którego uczestnicy Koła Teatralnego Feliks zaprezentowali swoje wokalne i taneczne talenty. Było i poważnie, i wesoło, romantycznie z jednej strony, a z drugiej przebojowo. Wykonanie bardzo pięknych, lirycznych piosenek wzbudziło zachwyt wszystkich oglądających. Z wielkim entuzjazmem przyjęto też orientalne pokazy taneczne oraz indywidualne występy młodych artystów.