Wykorzystując zwykły słoik i świeczkę uczniowie klasy II a przekonali się, że  bez dostępu powietrza ogień gaśnie. Emocji nie brakowało.  Po zakończeniu doświadczenia zamienili swoje słoiki w piękne lampiony. Wykazali się kreatywnością, współpracowali ze sobą i dobrze się przy tym bawili.

26 stycznia bieżącego roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z założycielką fundacji DZIECI ORIENTU panią Sylką Rajską oraz  wolontariuszami Joanną Ciosek i Ashishem Narayan. Poprzedzone było ono akcją charytatywną, podczas której nasze dzieci zgromadziły pokaźne paczki przyborów szkolnych. W lutym zostały one wysłane do indyjskich sierocińców.

W piątek 22.01.2016 został rozegrany turniej szachowy na dystansie 9 rund o mistrzostwo szkoły. W zawodach wzięło udział 27 uczniów z klas od II do VI.

Mistrzem szkoły został PIOTR KAWA, wygrywając wszystkie z 9 rozegranych partii.

Wielkimi krokami zbliżały się święta- Dzień Babci i Dziadka. Wraz z p. Darią klasa zaczęła przygotowywać laurki, które zostały wykonane z guzików, opakowań po jajkach i dodatkowych ozdób. Dzieci musiały odrysować swoje ręce, a następnie wyciąć i pomalować ulubionym kolorem. Następnie przyklejały gotowe  rączki i ozdabiały, w ten sposób powstała laurka dla dziadka. Z opakowań po jajkach zostały wycięte  kwiatki i listki, które dzieci malowały farbami i przyklejały na kolorowe kartki i tak powstała laurka dla babci. Dzieci chętnie brały udział w przygotowywaniu laurek, przy czym  śpiewały piosenkę o Babci i Dziadku.

Informujemy, że dnia 17 marca 2016 r. w naszej szkole odbędzie się konkurs matematyczny "Kangur". Aby wziąć udział w konkursie należy wpłacić do 22 stycznia 9 zł do Pani Anny Mańkowskiej.

 

Informujemy, że w piątek 22 stycznia w naszej szkole odbędzie się turniej szachowy o mistrzostwo szkoły. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

W dniu 11.01.2016r. klasę II b odwiedziła pani weterynarz Katarzyna Kanik – specjalistka w dziedzinie psów i kotów. Uczniowie przygotowali mnóstwo pytań. W ten sposób dowiedzieliśmy się o prawidłowej opiece naszych pupili, a także ich leczeniu czy zapobieganiu różnym chorobom. Nie zabrakło pytań o operacje na zwierzętach. Dzieci zapytały także o zawód weterynarza – obecnie studia trwają prawie 6 lat plus 3 lata specjalizacji! Zdobyliśmy również interesujące wiadomości o dzikich zwierzętach, takich jak sarny czy dziki.

W listopadzie Milena Szafrańska, uczennica kl. V b, zakwalifikowała się do etapu  powiatowego I Konkursu Języka Niemieckiego zDolny Ślązaczek. Gratulujemy naszej uczennicy!

Dziś na lekcji rozmawialiśmy o bałwankach i już wiemy skąd się biorą, a następnie słuchaliśmy wiersza pt. „Bałwan” F. Klimek, przygotowanego przez Panią praktykantkę. Później przystąpiliśmy do części praktycznej - ozdabialiśmy bałwanki kaszą manną. Pod koniec dnia wyszło słoneczko - zrobiło się cieplej więc poszliśmy ulepić bałwana.

Dnia 08.01.2016 r. uczniowie klasy I b w trakcie zajęć zrobili konkurs na najpiękniejszego bałwana. Dzieci utworzyły pary i wspólnie lepiły bałwany na boisku szkolnym. Oczywiście ciężko było wybrać tego najpiękniejszego, dlatego wszyscy byli zwycięzcami. Uczniowie świetnie współpracowali ze sobą, co potwierdzają fotografie.

Informujemy, że szkoła wspiera akcję fundacji "Dzieci Orientu". W dniu 26.01.2016 roku w naszej szkole odbędzie się spotkanie z Panią Sylką Rayską oraz wolontariuszami z Polski i Indii. Osoby chętne, które chcą włączyć się do naszej akcji mogą składać dary dla dzieci w postaci przyborów szkolnych. Serdecznie dziękujemy!