Dnia 17 grudnia 2015r. został rozstrzygnięty konkurs na "najpiękniejszą stajenkę betlejemską".

 

 

Dnia 11 grudnia podczas lekcji języka niemieckiego uczniowie klasy II a poznawali tradycje świąteczne Niemiec. Uwieńczeniem lekcji było wykonanie przez dzieci choinek z gazet.

 

 

W dniu 10 grudnia 2015 r. podczas szkolnych konsultacji rodziców z nauczycielami, nasi szkolni wolontariusze, pod opieką Pani Arlety Molisak kwestowali kalendarze, które wcześniej do tego celu otrzymaliśmy od Fundacji, którą wspieramy poprzez liczne akcje. Całkowity dochód ze sprzedaży przekazaliśmy Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Pragniemy poinformować, że w tej akcji zebraliśmy w sumie 244,32 zł.

 

Po wręczeniu prezentów, dzieci przygotowały niespodziankę dla Mikołaja - zatańczyły i zaśpiewały piosenkę.

 

W dniach 30.11-5.12.2015 odbyła się wycieczka klas IV-VI  do Dusznik-Zdroju. Uczniowie zwiedzili między innymi Dworek F. Chopina, Czarny Staw, Schronisko pod Muflonem, Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, ruchomą szopkę w Wambierzycach. Dzieci wzięły udział w zajęciach rekreacyjnych i warsztatach. Podczas wyjazdu organizowane były lekcje z naszymi nauczycielami. Nikt nie mógł się nudzić i wrócił zadowolony z pobytu.

 Z okazji Andrzejek Pani Daria Turowska przeprowadziła zabawy dla swoich uczniów.

 

 

Uczniowie klas starszych i młodszych wykonali etykiety w j. niemieckim opisujące rzeczy i pomieszczenia w naszej szkole. W ten sposób łatwiej jest przyswajać sobie słownictwo obcojęzyczne.

 

26 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował Andrzejki. Klasy I-III przygotowały piosenkę, a klasy starsze IV-VI, taniec. Koło teatralne FELIX przedstawiło etiudę słowno–ruchową pt. „Dżinka Iwona”. Tego dnia gościliśmy tancerzy zawodowych Panią  Darię Turowską oraz Pana Jakuba Majaka. Tancerze zrobili na nas ogromne wrażenie. Czekamy na więcej takich występów.  Dziękujemy opiekunom samorządu i wszystkim wychowawcom w przygotowaniu tego dnia.

25 listopada 2015 roku obchodzony jest Dzień Maskotki. Ten dzień uczciliśmy przynosząc do szkoły nasze ulubione pluszami. Towarzyszyły nam one przez cały dzień. Przytulając się do nich miło spędziliśmy czas szkolny.

 

Klasa II a i II b wzięła udział w szkolnym projekcie wspierającym czytelnictwo. Uczniowie wykonali mini książeczki o swoich zabawkach po niemiecku. Zadanie to sprawiło im wiele frajdy. Dzieci chętnie czytały podczas lekcji, a także w zaciszu domowym. Uczniowie obu klas potwierdzili regułę, że czytanie sprawia przyjemność!

Podczas omawiania drugiej w tym semestrze lektury „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy, cała klasa czwarta przeobraziła się w uczniów i uczennice pani Kleks. W naszej szkolnej akademii było bardzo kolorowo i nietypowo! Dzieci brały udział w wielu turniejach, m.in. w nawlekaniu liter, miały lekcję kleksografii, a co najważniejsze przez cały tydzień zwracały się do siebie nowymi imionami, oczywiście imionami zaczynającymi się na literkę A. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a lekturę uczniowie pani Kleks mają w małym paluszku.

Uczniowie klasy V b na zajęciach pozalekcyjnych z języka polskiego próbowali w niebanalny sposób zachęcić wszystkich do czytania książek. Parafrazując znane teksty literackie wykazali się wyjątkową pomysłowością, ekspresją słowną i niezwykłym poczuciem humoru w promowaniu czytelnictwa.