Dnia 27.01.2016 r. uczniowie klasy I b podczas zajęć wykonywali projekty Układu Słonecznego utrwalając nazwy planet. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem porównywali wielkości poszczególnych planet.

 

 

Wykorzystując zwykły słoik i świeczkę uczniowie klasy II a przekonali się, że  bez dostępu powietrza ogień gaśnie. Emocji nie brakowało.  Po zakończeniu doświadczenia zamienili swoje słoiki w piękne lampiony. Wykazali się kreatywnością, współpracowali ze sobą i dobrze się przy tym bawili.

26 stycznia bieżącego roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z założycielką fundacji DZIECI ORIENTU panią Sylką Rajską oraz  wolontariuszami Joanną Ciosek i Ashishem Narayan. Poprzedzone było ono akcją charytatywną, podczas której nasze dzieci zgromadziły pokaźne paczki przyborów szkolnych. W lutym zostały one wysłane do indyjskich sierocińców.

W piątek 22.01.2016 został rozegrany turniej szachowy na dystansie 9 rund o mistrzostwo szkoły. W zawodach wzięło udział 27 uczniów z klas od II do VI.

Mistrzem szkoły został PIOTR KAWA, wygrywając wszystkie z 9 rozegranych partii.

Wielkimi krokami zbliżały się święta- Dzień Babci i Dziadka. Wraz z p. Darią klasa zaczęła przygotowywać laurki, które zostały wykonane z guzików, opakowań po jajkach i dodatkowych ozdób. Dzieci musiały odrysować swoje ręce, a następnie wyciąć i pomalować ulubionym kolorem. Następnie przyklejały gotowe  rączki i ozdabiały, w ten sposób powstała laurka dla dziadka. Z opakowań po jajkach zostały wycięte  kwiatki i listki, które dzieci malowały farbami i przyklejały na kolorowe kartki i tak powstała laurka dla babci. Dzieci chętnie brały udział w przygotowywaniu laurek, przy czym  śpiewały piosenkę o Babci i Dziadku.

Informujemy, że dnia 17 marca 2016 r. w naszej szkole odbędzie się konkurs matematyczny "Kangur". Aby wziąć udział w konkursie należy wpłacić do 22 stycznia 9 zł do Pani Anny Mańkowskiej.

 

Informujemy, że w piątek 22 stycznia w naszej szkole odbędzie się turniej szachowy o mistrzostwo szkoły. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

W dniu 11.01.2016r. klasę II b odwiedziła pani weterynarz Katarzyna Kanik – specjalistka w dziedzinie psów i kotów. Uczniowie przygotowali mnóstwo pytań. W ten sposób dowiedzieliśmy się o prawidłowej opiece naszych pupili, a także ich leczeniu czy zapobieganiu różnym chorobom. Nie zabrakło pytań o operacje na zwierzętach. Dzieci zapytały także o zawód weterynarza – obecnie studia trwają prawie 6 lat plus 3 lata specjalizacji! Zdobyliśmy również interesujące wiadomości o dzikich zwierzętach, takich jak sarny czy dziki.

W listopadzie Milena Szafrańska, uczennica kl. V b, zakwalifikowała się do etapu  powiatowego I Konkursu Języka Niemieckiego zDolny Ślązaczek. Gratulujemy naszej uczennicy!

Dziś na lekcji rozmawialiśmy o bałwankach i już wiemy skąd się biorą, a następnie słuchaliśmy wiersza pt. „Bałwan” F. Klimek, przygotowanego przez Panią praktykantkę. Później przystąpiliśmy do części praktycznej - ozdabialiśmy bałwanki kaszą manną. Pod koniec dnia wyszło słoneczko - zrobiło się cieplej więc poszliśmy ulepić bałwana.

Dnia 08.01.2016 r. uczniowie klasy I b w trakcie zajęć zrobili konkurs na najpiękniejszego bałwana. Dzieci utworzyły pary i wspólnie lepiły bałwany na boisku szkolnym. Oczywiście ciężko było wybrać tego najpiękniejszego, dlatego wszyscy byli zwycięzcami. Uczniowie świetnie współpracowali ze sobą, co potwierdzają fotografie.