Przed nami najbardziej radosne i wiosenne Święta Wielkanocne. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Tradycją stało się zdobienie jajek. W związku tym zapraszamy uczniów klas I-VI oraz oddziały przedszkolne do udziału w konkursie.

ETAP SZKOLNY

OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Jubileusz Chrztu Polski 966-2016 Bądźcie wierni łasce chrztu świętego

 

W styczniu i w lutym, w naszej szkole odbyły się konkursy matematyczne "Alfik", "Koma" i "Zdolny Ślązaczek". Dnia 22. 02. 2016 r. odbyło się rozdanie nagród i dyplomów. Wszystkie konkursy przeprowadziła pani Anna Mańkowska. Poniżej znajdują się wyniki tych konkursów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Uczniowie, którzy otrzymali stypendia motywacyjne w roku szkolnym 2015/2016 za semestr I to:

1.     Wiktoria Karpiel            kl. VI b - 5,6
2.     Mikołaj Mastaliński     kl. VI b - 5,58
3.     Antoni Adamczyk        kl. VI b - 5,7
4.     Kacper Maciaszek       kl. IV a - 5,58
5.     Radosław Pałys           kl. IV a - 5,5
6.     Oliwia Melka                 kl. IV a - wysokie osiągnięcia sportowe
7.     Gracjan Niedbała         kl. V b - wysokie osiągnięcia sportowe
8.     Jakub Matkowski        kl. VI a - wysokie osiągnięcia sportowe

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

18.02.2016 r. w czwartek uczniowie klasy I b próbowali odszukać na globusie Polskę oraz jej stolicę Warszawę. Wspólnymi siłami udało się. Tego dnia uczniowie doszukiwali się odpowiedzi na różne nurtujące ich pytania. Między innymi: dlaczego latem jest dłuższy dzień i krótsza noc, a zimą krótszy dzień i dłuższa noc. Za pomocą latarki, która służyła jako Słońce sprawdzaliśmy, gdzie na Ziemi jest noc, a gdzie dzień. Uczniowie za pomocą globusa sprawdzili czy na Ziemi jest więcej lądów czy wód – więcej jest oczywiście wód.
Na zdjęciach Maciek opowiadał klasie różne ciekawostki związane z planetami, ponieważ jest specjalistą w tej dziedzinie. Uczniowie oraz wychowawczyni z wielkim zaciekawieniem słuchali niesamowitych i szczegółowych informacji.

W środę 17.02.2016 r. klasa I b miała dzień pełen wrażeń. Na początku zajęć odwiedzili nas uczniowie klasy II a wraz ze swoją wychowawczynią panią Beatą Dudziak. Celem tej wizyty było przedstawienie pt. „Oto rok”, jakie starsi koledzy i koleżanki przygotowali dla klasy pierwszej. Dzięki świetnemu występowi pierwszoklasiści utrwalili sobie nazwy miesięcy.

Uczniowie klasy II a postanowili pobawić się w aktorów. Przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Oto Rok”. Przygotowania trwały kilka tygodni. Dzieci były bardzo zaangażowane, nie mogły doczekać się występów. Samodzielnie przygotowały piękne, barwne stroje, w których odgrywały swoje role. Gdy już wszystko było gotowe wystąpili przed najmłodszymi uczniami naszej szkoły – klasami 0 a, 0 b, 1 a i 1 b. Przedstawienie się podobało, a aktorzy byli z siebie bardzo dumni.

16 lutego wszyscy uczniowie kl. II a wzięli udział w klasowym konkursie matematycznym. Mistrzem dodawania i odejmowania został Maciej Sobiecki, który zdobył komplet punktów, II miejsce zajęła Gracjana Szulc, III – Karol Nowakowski. Wyróżnienia otrzymali: Janek Mruk, Zosia Słobodzian i Hania Winiarska. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, a zwycięzcy również drobne upominki. Gratuluję.

Uczniowie klasy I a z niecierpliwością czekają na wiosnę. Jej pierwsze oznaki już są - bociany.

 

 

Miniony tydzień obfitował w klasie II b w różne doświadczenia. Najpierw badaliśmy materiały. Pojawił się dżins, sztruks, bawełna, flanela, polar oraz wiele innych. Uczniowie sprawdzali jaką strukturę mają materiały oraz zastanawiali się co można z nich wykonać, a także, który z nich lepiej nadaje się na zimę, a który na lato.

W ramach akcji POLA NADZIEI (międzynarodowego programu, którego celem jest pozyskanie pieniędzy na rzecz hospicjów), nasi szkolni wolontariusze zbierali przez pierwsze dwa tygodnie października cebulki żonkili od społeczności szkolnej, by potem, do końca października posadzić je w przyszkolnym ogródku i w doniczkach.

 

W dniu 29 stycznia odbył się w naszej szkole długo wyczekiwany bal karnawałowy. W pierwszej części udział wzięły dzieci z klas 0-III, motywem przewodnim były bajki. Wszyscy uczestnicy przebrali się za swoich ulubionych bohaterów bajkowych. W drugiej części odbyła się zabawa dla uczniów starszych, czyli dla klas IV-VI. Świetną zabawę dla młodszych i starszych poprowadził wodzirej Sebastian Petit. Podczas zabawy dzieci mogły nie tylko tańczyć, ale też brały udział w wielu interesujących zabawach i nauce różnych układów tanecznych prezentowanych przez Pana Sebastiana. Czekamy na następny bal za rok!