W piątek na lekcji zasialiśmy rzeżuchę. Podłożem była wata albo ziemia. Nasionka mocno nawilżyliśmy wodą i tak przygotowane ustawiliśmy na parapecie przy oknie. Przygotowaliśmy również doświadczenie z czterema doniczkami. Do trzech wsypaliśmy ziemię, a do czwartej włożyliśmy watę. Na takie podłoże umieściliśmy  nasionka rzeżuchy. Jedną doniczkę ukryliśmy w ciemnym miejscu, bez dostępu światła i wody, druga stała w zaciemnionym pomieszczeniu, ale była nawilżana wodą, trzecia stała na parapecie, lecz nie była podlewana. W czwartej doniczce nasionka kiełkowały na wacie, miały dostęp światła i wody. Po czterech dniach obserwacji i pielęgnacji  naszych hodowli wywnioskowaliśmy, że roślinkom do życia potrzebne jest: światło, woda i odpowiednie podłoże.


Wieczornica w naszej szkole przebiegła bardzo ciekawie. Rozpoczęła się około godziny osiemnastej. Na rozpoczęcie uczniowie recytowali wiersze, swoje parafrazy i czytali baśnie własnego autorstwa. Na wieczornicę przybył niespodziewany gość. Klasa V a bardzo się ucieszyła na wieść, że przyjechała ich była wychowawczyni, Pani Aleksandra Benderyszyn. Na zakończenie wieczornicy został wyświetlony film pt. „W głowie się nie mieści”.

W dniach 7-9 marca 2016r., jak co roku wybraliśmy się do pobliskiego kościoła pod wezwaniem św. Jadwigi w Sadkowie, aby wspólnie przeżyć rekolekcje wielkopostne. Ćwiczeniom duchowym przewodniczył werbista z Nysy, ojciec Arkadiusz Sitko.

Ojciec Arkadiusz opowiedział o sobie i dzielił się wrażeniami ze swojej pracy misyjnej w Bostwanie, która należy do najbogatszych krajów kontynentu afrykańskiego. Była to wspaniała przygoda, w której uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda życie ludzi na innym kontynencie.

Chłopcy bardzo się postarali. Każda dziewczyna otrzymała czekoladki o smakach: pistacjowa, karmelowa i pomarańczowa. Opakowania ze słodkościami miały narysowaną różę. Oprócz czekoladek dziewczyny otrzymały pudełko z koralikami. Duże wrażenie zrobiło przezroczyste pudełeczko w kształcie serca. Zabawy były interesujące i zabawne. Pierwsza zabawa zrobiła szczególne wrażenie na dziewczynkach, ponieważ trzeba było przebijać igłą kartki. Po drugiej stronie były napisane nazwy zwierząt i zawodów. Ta zabawa była w formie wróżby, bo pokazywała, jaki będziemy mieć zawód i zwierzę w przyszłości. Jeszcze trzeba było szukać cukierków w klasie itp. Uważam, że Dzień Kobiet w klasie V a przebiegł ciekawie i zabawnie.

Uczniowie klasy II b zgłębiali wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Dowiedzieli się kiedy i jak wezwać pogotowie, straż pożarną czy policję. Zapoznali się z wyposażeniem apteczki. Nauczyli się układać poszkodowanego w bezpiecznej pozycji czyli pozycji bocznej ustalonej. Mamy jednak nadzieję, że nigdy nie będą musieli z tej wiedzy korzystać. Kolejnego dnia podczas krótkich scenek poznaliśmy niektóre specjalizacje lekarskie. A Wy rozpoznajecie tych lekarzy?

Chłopcy z klasy II a przygotowali upominki dla swoich koleżanek. Słodkości i drobne prezenty sprawiły dziewczynkom wiele radości. Maciek Polański obdarował też wszystkie dziewczynki pięknymi tulipanami. To był miły dzień.

Dziewczynki czekały na ten dzień ze zniecierpliwieniem. Aż wreszcie nadszedł i był pełen wrażeń. Chłopcy, z okazji Dnia Kobiet, przygotowali dla swoich koleżanek drobne upominki. Były to bransoletki z imionami.  Prezenty sprawiły wiele radości dziewczynkom.

04.03.2016 r. jak zwykle w piątek I b miała dzień matematyczny, pełen gier i zabaw. Uczniowie bawili się w zaczarowane, matematyczne fasolki oraz w sklep wydając swoje własnoręcznie wykonane oszczędności. Uważnie przeliczali pieniądze i kontrolowali wydawaną przez kasjerkę resztę. Uczniowie uwielbiają łączyć naukę z zabawą. Dzięki temu nauka staje się atrakcyjna, ciekawa, a trudne zagadnienia matematyczne stają się przyjemnością.

03.03.2016r. w czwartek klasa I b założyła własną hodowlę roślin. Teraz pozostaje tylko dbać o roślinki i obserwować ich wzrost. Uczniowie posiali m.in. rzeżuchę, kwiaty, kiełki brokuł oraz posadzili fasolę, cebulę, tulipana i hiacynta.

„Na początku było słowo”- pod takim tytułem odbył się w naszej szkole niezwykle ciekawy montaż słowno-muzyczny poświęcony poetom i pisarzom z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy. Pod kierunkiem p. Urszuli Gaber, występ przygotowali uczniowie klasy V a i  gościnnie pierwszaki. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały recytacji wierszy oraz piosenek w wykonaniu Sylwii Brondel i chóru szkolnego, a także obejrzały pisarzy, w których role wcielili się piątoklasiści.

„Jak się czujesz, kiedy robisz coś dobrego?” od tego pytania dzieci rozpoczęły zajęcia etyki. Nie miały problemu z odpowiedzią na nie i chętnie zilustrowały swoje odczucia. Podczas zajęć uczestnicy rozwijali umiejętność rozpoznawania i hierarchizowania podstawowych wartości takich jak: dobro, prawdomówność, uczciwość, sprawiedliwość.

Uczniowie klasy II a czytali książkę pt. „Zaczarowana zagroda”. Na zakończenie zajęć związanych z lekturą wykonali pingwinki z butelek. W ten sposób mamy w klasie własną „Zaczarowaną zagrodę”.