13 kwietnia uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali na terenie naszej szkoły wiosenną kwestę - kiermasz w ramach programu „POLA NADZIEI” realizowanej na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Dnia 12 kwietnia 2016 uczniowie klasy I a oraz trzech uczniów z klasy III, uczęszczających na etykę, wzięło udział w spotkaniu autorskim z pisarką książek dla dzieci - panią Magdaleną Zarębską. Spotkanie zorganizowane zostało przez panią Urszulę Gaber. Prowadząca w ciekawy sposób zachęcała uczestników do czytania książek. Poprzez zabawy wzbudzała w nich ciekawość i włączała do działania wyobraźnię dziecięcą. Wszystkie te działania miały na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie: "Dlaczego warto czytać książki?". Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tych zabawach i na pewno wiele wynieśli ze spotkania. Na zakończenie mieli  możliwość otrzymania autografu pani Zarębskiej, a także zakupu wybranej książki.

8 kwietnia 2016 r. w szkole w Gniechowicach odbył się już po raz kolejny Gminny Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Listwan z klasy V a, Sylwia Brondel z klasy V a, Patrycja Styś z klasy IV  a i Radosław Pałys z klasy IV a.
Zachwycili jurorów przepiękną dykcją, zrozumieniem prezentowanych tekstów i swoją wrażliwością. Kasia zdobyła I miejsce w kategorii recytacja, natomiast Sylwia II miejsce w kategorii poezja śpiewana. Zwyciężczynie przygotowała p. Urszula Gaber.

3 kwietnia w centrum handlowym Arkady Wrocławskie przez cały dzień wiele się działo. Było energicznie i radośnie.  A to wszystko dla dzieci, które są nieuleczalnie lub przewlekle chore. Dla podopiecznych jedynego, domowego hospicjum dziecięcego na Dolnym Śląsku nasi szkolni wolontariusze w składzie: Michalina Mastalińska, Mikołaj Mastaliński, Karolina Małolepszy, Wiktoria Kiź brali udział w całodziennej kweście. W zamian za datek do puszki wręczali przechodniom w podziękowaniu kwiaty i naklejki a dzieciom baloniki. Wolontariusze rozdawali też ulotki zachęcające do przekazania 1% Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz sprzedawali kalendarze. Przy stoisku Fundacji, gdzie można było pomalować sobie buzię, wolontariuszki zmieniały twarze na kotki.

W kweście zebraliśmy sumę: 968,55 zł

W dniu 23 marca odbył się apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Apel przygotowały Panie: Daria Turowska i Jolanta Jasek - Więckowska. Klasy 0 b i III śpiewały wspólnie piosenki i recytowały wiersze. Rodzice przygotowali piękne dekoracje, które wprowadziły naszą społeczność szkolną w świąteczny nastrój. 

Miło jest nam poinformować o rozstrzygnięciu naszego konkursu wielkanocnego na najładniejszą pisankę. Do udziału w konkursie zgłoszono 58 prac. Prace oceniła komisja konkursowa w następującym składzie: Pani Małgorzata Tul, Pani Arleta Molisak oraz Pani Jadwiga Martyszko.

Uczniowie klas młodszych w dniu 22.03.2016r. wzięli udział w zajęciach matematycznych dotyczących obliczeń zegarowych i kalendarzowych.

Dzieci były podzielone na kilkuosobowe zespoły, w których musiały zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi na pięciu stacjach.

I w końcu przyszła! Tak bardzo oczekiwana- wiosna! Było wietrznie i zimno, ale nas to nie zrażało. Udaliśmy się wiosennym pochodem z marzannami, aby pożegnać się z nią na dobre.

 

 

Uczniowie Szkolnego Koła Przyrodniczego, wraz z opiekunem, zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę darów dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, przy ulicy Ślazowej 2. Akcja, która trwała 6 tygodni (luty i marzec), została zainicjowana krótkim apelem. Jak co roku w zbiórce darów uczestniczyli uczniowie całej szkoły. Przynieśli: karmę suchą i mokrą dla piesków i kotków,różne psie smakołyki, a także smycze i szelki. Wszystkim uczniom o wrażliwych sercach i ich rodzicom, nauczycielom i paniom woźnym bardzo dziękujemy.

W naszej szkole odbył się konkurs matematyczny w Sudoku, który przeprowadziła Pani Anna Mańkowska. Poniżej znajdują się wyniki z tego konkursu.

 

W klasie II b odbył się klasowy konkurs matematyczny. Uczniowie walczyli o tytuł mistrza tabliczki mnożenia. Aż troje uczniów zdobyło maksymalną liczbę punktów, tym samym zajmując pierwsze miejsce: Katarzyna Chabzda, Marianna Grygiel oraz Miriam Chmurzyńska. Drugie miejsce zajęła Amelia Skrzydło, natomiast Martynka Nowak – trzecie. Eryk Gielec, Filip Seniuk, Gabriela Lisowska oraz Katarzyna Grzegory otrzymali wyróżnienie. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!!

Wczoraj w klasach piątych odbyły się warsztaty wielkanocne, które zorganizowała Pani Olimpia Osewska, a przeprowadziła je Pani Beata Geck-Szmajda. Uczniowie uczyli się wykonywać ozdoby świąteczne, dzięki czemu w klasach czuć było atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych.