Dzisiaj bawiliśmy się w liczenie, rozmienianie i wydawanie reszty z określonej kwoty pieniędzy. Każdy z nas miał do dyspozycji pewną sumę złotówek. Ustnie układaliśmy  zadania tekstowe o kupowaniu i sprzedawaniu oraz otrzymywaniu reszty. Ćwiczyliśmy w ten sposób liczenie w pamięci, uczyliśmy się wchodzenia w rolę kupującego i sprzedawcy.

 

 

Podczas dzisiejszych zajęć poznaliśmy różnego rodzaju wagi: kuchenną, łazienkową, szalkową. Ważyliśmy na nich różne przedmioty, porównywaliśmy ich ciężary. Dowiedzieliśmy się, jak jest zbudowana waga szalkowa i do czego służą odważniki oraz, że 1 litr wody waży 1 kilogram. Sprawdzaliśmy także ciężar swojego ciała, ważąc się na wadze łazienkowej. Przy okazji mierzyliśmy swoje wzrosty. Okazało się, że od początku roku szkolnego urośliśmy o 4-5 cm!

 

 

29 kwietnia 2016 r. (w piątek) odbyła się premiera spektaklu „Minionkowo”. Tym razem uczestnicy Koła Teatralnego Felix wcielili się w rolę filmowych Minionków. Poszukują swoich guru, by zaraz niechcący ich się pozbyć….

Nasze stworki służyły królowi, Kleopatrze, pewnej pani szeryf, mistrzom kung-fu oraz złemu carowi…, a wszystko w rytmie muzyki tanecznej. Zarówno Minionki, jak i publiczność przy tej historii opowiedzianej pól żartem pół serio świetnie się bawili.

Z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyło się przedstawienie, które przygotowali uczniowie  klasy 5 „a” pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego p. Urszuli Gaber. Niezwykle realistyczna i ekspresyjna gra szkolnych aktorów przybliżyła widzom wydarzenia historyczne z 1791r. Dopełnieniem szkolnego widowiska były wzruszające utwory muzyczne, rekwizyty oraz barwne stroje oddające nastrój epoki.

 

 

„Żółty żonkil symbolem życia”

 

 

Zgodnie z  rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5.10.2010 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, informujemy, że dni  02.05.2016 r. i 27.05.2016 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
W tych dniach nie będzie zajęć lekcyjnych. W sytuacji, gdy Rodzic nie będzie w stanie dziecku zapewnić opieki, szkoła zorganizuje zajęcia świetlicowe.

26 kwietnia 2016r. odbył się w naszej szkole  konkurs pt. "Znamy baśnie Andersena".

Wzięły w nim udział drużyny z klas drugich i trzeciej. Uczniowie rozwiązując różnorodne zadania musieli wykazać się szczegółową znajomością treści czterech baśni: "Brzydkiego kaczątka", "Dziewczynki z zapałkami", "Calineczki" i "Księżniczki na ziarnku grochu". Na koniec wykonali związane z tematem prace plastyczne wg własnych pomysłów.

Ile to jest litr wody? Ile szklanek z wodą mieści się w 1 litrze? Co mierzymy w litrach? Czy litr soku to tyle samo, co litr wody? Na te i inne pytania próbowały  odpowiedzieć dzieci z klasy I a przeprowadzając doświadczenia z wodą i naczyniami o różnej pojemności i kształcie. W rezultacie uczniowie doszli do następujących wniosków: kształt naczynia, do którego wlewamy litr wody, wpływa na poziom, jaki ona zajmuje; 1 litrem wody można napełnić 4 szklanki; w litrach mierzymy różne płynne substancje.

Uczniowie klasy I b obchodzili Dzień Ziemi. W szkole przygotowali świetne plakaty związane z tym dniem. Następnie po prezentacji swoich prac udali się z wychowawczynią na wielkie sprzątanie. Uczniowie świetnie się przygotowali przynosząc worki i rękawiczki. Dzieci miały niesamowitą satysfakcję wiedząc, że dzięki nim nasza okolica jest piękniejsza.

 

Sylwia Brondel i Katarzyna Listwan - uczennice klasy V „a” reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim we Wrocławiu. Konkurs był adresowany do uczniów  klas IV- VI szkół podstawowych powiatu wrocławskiego – zwycięzców eliminacji gminnych. Uczestniczkom gratulujemy awansu do niniejszego etapu i liczymy na dalsze sukcesy.

W piątek, 15 kwietnia, w klasach pierwszych odbyły się eliminacje do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Mali recytatorzy opanowali pamięciowo wybrany wiersz Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Konkurencja była duża. Panie oceniające brały pod uwagę: długość wiersza, dykcję, interpretację oraz zaangażowanie uczestników. Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobny upominek w postaci przyboru szkolnego.

Dnia 13 kwietnia uczniowie klasy I b posadzili lawendę i maciejkę. Dzieci bawiły się świetnie mogąc używać narzędzi ogrodniczych. Było to miłe doświadczenie. Teraz na bieżąco obserwują wzrost i rozwój roślin.

Dziękujemy za pomoc Pani Marysi.