Dzień Dziecka dla pierwszaków upłynął pod znakiem wielu wrażeń i atrakcji. A to za sprawą ciekawych zajęć poprowadzonych przez panów strażaków z OSP w Gniechowicach. Główną atrakcją dla maluchów był piękny i nowy wóz strażacki z pełnym wyposażeniem potrzebnym do ratowania ludzi. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wnętrze pojazdu. Każdy, kto chciał, wchodził do kabiny wozu i mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak.

We wtorek, 31 maja, klasy drugie odwiedziły Bibliotekę GOKiS w Kątach Wrocławskich. W trakcie zajęć dzieci przypomniały jak należy korzystać z książek, aby mogły służyć długie lata. Pani bibliotekarka zaprezentowała bardzo ciekawe publikacje, zachęcając tym samym młodych czytelników do częstego korzystania z zasobów biblioteki. Następnie wspólnie wykonaliśmy plakat, prezentujący prawidłowy sposób dbania o zdrowie i higienę psów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. A żeby jeszcze milej zakończyć dzień, udaliśmy się do pobliskiej lodziarni na wyśmienite lody.

 

Uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie „Umiem pływać”. Z programu nauki oraz doskonalenia pływania skorzystało łącznie 30 dzieci. Te nieodpłatne zajęcia zostały zrealizowane w Średzkim Parku Wodnym. Podczas zajęć dzieci miały możliwość nauki pływania pod okiem profesjonalnych instruktorów, jak i swobodnej zabawy na terenie basenu. Efekty są zdumiewające! Mamy nadzieję, że zajęcia na długo pozostaną w pamięci jej uczestników.

Początek trzeciej lekcji zapoczątkowała seria krótkich, przerywanych dzwonków. Po ich usłyszeniu uczniowie razem z  prowadzącymi w tym czasie zajęcia opiekunami, udali się drogami ewakuacyjnymi do najbliższych wyjść szkolnych. Rozpoczął się próbny alarm pożarowy. 

 

W tej wyjątkowej edycji konkursu wzięło udział 37 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszej gminy, niektórzy nawet w dwóch kategoriach (proza i poezja).

Prace ujęły jury przede wszystkim bogatym słownictwem, lekkością pióra, niebanalnymi pomysłami i ciekawą kompozycją. Utwory nadesłane na konkurs były rzeczywiście przemyślane, piękne, poruszające i dojrzałe. Czytano je z przyjemnością (prace nagrodzone znajdują się na końcu artykułu w załącznikach).

25 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się gminny konkurs „Asy z III klasy”. Wzięły w nim udział „Asy”- uczniowie klas III reprezentujący szkoły- SP Smolec, SP Małkowice, SP nr 1 w Kątach Wrocławskich, SP nr 2 w Kątach Wrocławskich, SP w Zachowicach i SP w Gniechowicach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. III- Michalina Mastalińska i Izabela Fronia.

Nasz szkolny mistrz szachowy ćwiczy pod okiem swojego trenera Pawła Olszewskiego.

 

 

Osiemnastego maja klasa II b, pracując w zadaniowych stacjach badawczych, wykonywała różne zadania związane z wodą. Uczniowie między innymi sprawdzali jaka substancja się rozpuszcza a jaka nie, a także czy przedmiot tonie czy pływa. Sprawdzali co się stanie, jeżeli do szklanki z wodą będą wrzucać monety. Uczniowie byli bardzo zdziwieni gdy odkryli, że woda tworzy w szklance „górkę”, a mimo to się nie wylewa. Sprawdzaliśmy jak działa płyn do naczyń. To także było sporym zaskoczeniem. Do talerza z wodą nasypaliśmy pieprz, gdy wkładaliśmy patyczki zamoczone w płynie do naczyń, pieprz się rozsuwał na boki!

Dzięki takiej zabawie uczniowie klas pierwszych – za pomocą dotyku – rozpoznawali różne przedmioty. Tematem były przybory szkolne w języku niemieckim. Dzięki zaczarowanemu pudełku Zauberkiste nikt nie musiał zamykać oczu. Zabawa gwarantowana!

 

W dniu 17.05.2016 r. w klasie V a odbyła się wyjątkowa lekcja wychowawcza, a mianowicie jedna z uczennic przyniosła do klasy swoje zwierzątko. Była to świnka morska, która wabi się Mila. Na lekcji mówiliśmy o tym jak należy opiekować się zwierzętami. Wszyscy uczniowie byli zainteresowani i zaskoczeni, ponieważ nikt nie spodziewał się takiego gościa.

17 maja uczniowie klasy I b brali udział w grupowych zmaganiach matematycznych. Podzieleni na grupy wykonywali 4 różne zadania matematyczne. Dzięki tej pracy wszyscy mogli wykazać swoje możliwości oraz przypomnieć sobie zasady współpracy w grupie. Dzieci chętnie rozwiązywały zadania, a następnie je omawiały. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w zajęciach. Z pewnością będziemy powtarzać takie rozgrywki, gdyż uczniowie podczas oceny zajęć doszli do wniosku, że jest to świetna zabawa.

Klasa VI b opowiada o swoich ulubionych książkach. Opowiadają Mikołaj, Antoni i Wiktoria. Zapraszamy!