18 czerwca 2016 r. uczniowie klas II i V a pod opieką Pani Arlety Molisak wzięli  udział w festynie parafialnym w Kątach Wrocławskich. Podczas festynu gościnnie wystąpili na scenie. Najpierw uczniowie klas II wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wr. wykonali piosenkę misyjną "Chwała Tobie, Panie". Następnie uczennica klasy II a, Katarzyna Chabzda oraz uczennice klasy V a w składzie: Alicja Futyma, Patrycja Chołodecka, Wiktoria Kiź, Katarzyna Listwan wykonały taniec do hymnu Światowych Dni Młodzieży. Obydwa występy zostały wykonane znakomicie i otrzymały gromkie brawa.

W piątek, 17 czerwca obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. Zaplanowaliśmy piknik oraz gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, blisko natury. Niestety, deszczowa pogoda pokrzyżowała nasze plany. Musieliśmy pozostać w szkole. Mimo to udało nam się zrealizować większość planów.

 

15 czerwca w naszej szkolne odbył się Pierwszy Szkolny Festiwal Talentów. Wzięli w nim udział uczniowie z całej szkoły.

Nasi uczniowie odwiedzili niedawno parku nauki i rozrywki w Krasiejowie.

 

 

10 czerwca 2016 r. odbyła się lekcja pokazowa prowadzona przez Pasiekę Smolecką dla naszych uczniów. Uczniowie klas II a, II b i III mieli okazję poznać życie pszczół podczas spotkania z właścicielką pasieki.

 

10 czerwca o 10.00 uczniowie naszej szkoły, podobnie jak uczniowie innych szkół z całej Polski, zebrali się na boisku szkolnym by wspólnie czytać. Przyczyniliśmy się w ten sposób do ustanowienia rekordu czytania w jednym momencie.

W tej ogólnopolskiej akcji wzięły udział klasy drugie oraz VI b wraz z wychowawczyniami. Łącznie zebrało się 40 osób.

8 czerwca 2016 r. odbył się Festiwal Nauki klasy II a.
Korzystając z pięknej pogody przygotowałam stanowiska badawcze na podwórku szkolnym. Tam uczniowie przeprowadzili wiele doświadczeń i eksperymentów z wodą. Doskonale się bawili i byli z siebie bardzo dumni, a ja byłam dumna z moich małych badaczy.

8 czerwca klasa II b zorganizowała Festiwal Nauki. Podczas zajęć uczniowie wykonali różne doświadczenia. Pierwsza część zajęć odbyła się w sali, gdzie dzieci badały właściwości magnesów. Jednak dużą furorę wzbudziła druga część lekcji, ponieważ przenieśliśmy się na zewnątrz. Na podwórku szkoły, przy użyciu plasteliny zbudowaliśmy wulkany, a soda i ocet stanowiły lawę. Zabawa była przednia i na pewno na długo zostanie w pamięci uczniów. Z piasku, zabarwionej na niebiesko wody i oleju zrobiliśmy morze. Pozwoliło nam to poczuć wakacyjny klimat.

Przedstawiamy tegoroczne wyniki ze sprawdzianu klas VI. Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów w nowej szkole.

W dniu 3.06.2016 r. dzieci z koła teatralnego „Felix” pod kierunkiem p. M. Błażejewskiej  oraz kl. 0 b pod kierunkiem p. D. Turowskiej wzięły udział w 13 Gminnym Przeglądzie Działalności Artystycznej Dzieci i Młodzieży w Gimnazjum w Jaszkotlu. Wystąpiły z przedstawieniem „Minionkowo” oraz tańcem bollywood. Wszystkim bardzo podobał się nasz występ, a dzieci otrzymały gromkie brawa.

Nasi uczniowie, Mikołaj i Antoni z klasy VI, na zajęciach dotyczących karty rowerowej, wykonali prezentację na temat pierwszej pomocy i przepisów ruchu drogowego.

 

Było to nasze pierwsze spotkanie ze scenicznym dziełem sztuki baletowej. Uczniowie naszej szkoły w Dniu Dziecka obejrzeli spektakl na motywach baśni Charlesa Perroulta „Kot w butach”. Na scenie Opery Wrocławskiej w bardzo ciekawy, a zarazem nieszablonowy sposób przedstawione zostały przygody magicznego Kota i dzielnego Szewczyka. Mistrzowska ekspresja ciała, żywiołowy taniec artystów, piękne stroje oraz towarzysząca muzyka wywarły na nas niezapomniane wrażenia. To była prawdziwa uczta dla zmysłów!