Zapraszamy naszych uczniów  do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno – Plastycznym „Matematyczny wszechświat”. Organizatorem tego konkursu jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. Jak wziąć udział w konkursie?

 

 

 

"Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej".

 

 

 

Plac Broni- wizualizacja bitwy. Praca na j. polskim w klasie V b.

 

 

 

Dzisiaj uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście wprowadzeni do grona czytelników naszej szkoły przez swoich starszych kolegów z klasy VII i VIII a. Dzieci obejrzały "Bajkowe Przedstawienie", zapewniły że będą dbać o książki oraz wypożyczyły swoje pierwsze lektury.

 

 

Mamy ogromną przyjemność poinformować, iż siedmiu naszych uczniów zakwalifikowało się do kolejnego etapu Dolnośląskiego Konkursu "zDolny Ślązak".

Gratulujemy Radkowi Pałysowi z języka polskiego i matematyki, 
Wiktorii Bijak z biologii, 
Izabeli Froni z języka polskiego, 
Wiktorowi Góździowi z języka niemieckiego,
Natalce Jankowskiej z języka angielskiego,
Hani Radoń z języka angielskiego 
oraz Amelce Woszczynie z języka polskiego. 

Uczennica klasy VIII b przeprowadziła lekcję języka angielskiego! Jak się okazało Karolina Sala Present Perfect ma w jednym paluszku!

 

 

 

5 listopada przedszkolaki obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Dzieci losowały wybrane postacie z magicznego bajkowego słoika i odgadywały tytuły bajek, w których występują. Niektóre kodowały drogę postaci do domku lub zamku. To był dzień pełen wrażeń i kolejna inspiracja do podejmowania tematów zgodnych z zainteresowaniami dzieci. 

 

31 października przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu koła teatralnego Felix, w którym mogły podziwiać swoich starszych kolegów- wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

 

 

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym rozkładem jazdy autobusów szkolnych ważnym od 18 listopada 2019 r. 

Wykaz dowozów dostępny jest na stronie internetowej Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie w zakładce Gminna Komunikacja Autobusowa

 

 

 

Zapraszamy do wspierania akcji Wrocławskiego Hospicjum Dziecięcego pt. "Kup Pan Książkę" czyli jesienny charytatywny kiermasz książek i płyt - nowych i używanych. Zapraszamy wszystkich do Kina Nowe Horyzonty na książkowe (i nie tylko) łowy.

 

 

15 listopada uczniowie klasy VII i VIII a uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w ramach Akademii Młodego Przedsiębiorcy - pt. "Myśl lokalnie, działaj globalnie".

 

 

Przedstawiamy nowy jadłospis od 18 do 22 listopada 2019 r.