5 marca młodsza grupa teatralna  zaprezentowała swój dorobek artystyczny. Dziewczynki zaśpiewały do profesjonalnego podkładu muzycznego piosenkę „Idealnie” zespołu Sound’n’Grace. Zatańczyły dwie choreografie tańca nowoczesnego i przepięknie opowiedziały historię niezwykłego snu, kreując swoje postacie w pantomimie.

 

Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Wszystkie kobiety z naszego Przedszkola, zarówno te duże, jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia i upominki. I pomimo, iż pogoda za oknem nie była przyjemna, to w przedszkolnych salach panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój.

 

Grupa II "Wisienki" nawiązując do tematu Afryki wykonała prace plastyczne ukazujące zebrę oraz lwa.

 

 

Współpraca to podstawa... Dziewczynki i chłopcy z grupy Jabłuszek wspólnie wykonywali pracę z okazji Dnia Kobiet – Chinka :)

 

 

W tym tygodniu uczyliśmy się jakie zwierzęta zamieszkują Afrykę. Grupa Jagódek wykonała prace plastyczne – żyrafę oraz lwa.

 

 

Zapraszamy wszystkich na drzwi otwarte do przedszkola i szkoły.

 

 

Tuż przed feriami przeprowadzono wśród uczniów ankietę, z pytaniami otwartymi, na temat ulubionych dań obiadowych. Wszyscy chwycili za długopisy i spisali swoje preferencje. Można by się spodziewać bardzo wyszukanych odpowiedzi i potraw z kuchni azjatyckiej, meksykańskiej, francuskiej lub innych, znanych z wyjazdów wakacyjnych i wypraw do restauracji. A wygrywa kuchnia babci i mamy!

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w trzynastej edycji Gminnego Konkursu Literackiego. Do 26  kwietnia 2019 roku można wysyłać na adres Szkoły Podstawowej w Sadkowie (z dopiskiem KONKURS LITERACKI) prace konkursowe o tematyce dowolnej opatrzone godłem. To samo godło (pseudonim arty-styczny, inicjały) należy dopisać na dołączonej kopercie zawierającej kartkę z imieniem i nazwiskiem autora, nazwą i adresem szkoły, dokładnym adresem zamieszkania, wiekiem i numerem telefonu.

Ósmoklasistki w gronie najzdolniejszych młodych ludzi! Z radością i dumą informujemy, że Zuzanna Sudoł, uczennica klasy VIII „a” została laureatką XVI
Dolnośląskiego Konkursu dla uczniów szkół podstawowych zDolny Ślązaczek – z języka polskiego oraz finalistką z matematyki w roku szkolnym 2018/2019.

Gr. II „Wisienki”  podczas zabaw swobodnych na dywanie tworzyła z kloców budowle, a na zajęciach plastycznych wykonywała rakiety kosmiczne.

 

 

Kamienie na Szaniec- omówienie lektury oraz prace VII a.

 

 

Dzieciom z gr.III „Jagódki”  przybliżony został temat kosmosu.