Od maja  2019 roku jesteśmy szkolnymi opiekunami  psa Piksela w Schronisku w Korabiewicach.  Jest to psiak, który w swoim życiu bardzo wiele złego doświadczył. Nie wychodzi, bardzo unika ludzi, choruje. Kochani, warto pomagać.

Marzycielska Poczta. Listy i kartki gotowe do wysłania.

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
Od stycznia 2019 roku społeczność  Szkoły Podstawowej w Sadkowie  rozpoczęła adopcję  klasy przedszkolnej z Kenii.
Z powodu emigracji ekonomicznej i bardzo wielu chorób dzieci z Maili Tatu nie mają rodziców. Niektóre mają dziadków. Zwykle ich dzień zaczyna się kubkiem herbaty na śniadanie. Szkoła jest jedynym miejscem, gdzie mogą dostać posiłek.

Buciki dla dzieci z Kenii zapakowane i wyruszają w daleką podróż, najpierw do Warszawy, a następnie samolotem do Kenii, do miejscowości Maili Tatu Tu. Dziękujemy Wam serdecznie. Kolejny raz nie zawiedliście.

Od stycznia 2019 wszyscy uczniowie naszej szkoły biorą udział w adopcji pieska ze Schroniska w Korabiewicach. Każda klasa ma swoją cegiełkę. Hansa wspieramy już od poprzedniego roku szkolnego. Udało nam się przekazać  650 zł na jedzenie i leki dla niego. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w szkolne działania wolontariatu. I pomagamy nadal.