Buciki dla dzieci z Kenii zapakowane i wyruszają w daleką podróż, najpierw do Warszawy, a następnie samolotem do Kenii, do miejscowości Maili Tatu Tu. Dziękujemy Wam serdecznie. Kolejny raz nie zawiedliście.

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
Od stycznia 2019 roku społeczność  Szkoły Podstawowej w Sadkowie  rozpoczęła adopcję  klasy przedszkolnej z Kenii.
Z powodu emigracji ekonomicznej i bardzo wielu chorób dzieci z Maili Tatu nie mają rodziców. Niektóre mają dziadków. Zwykle ich dzień zaczyna się kubkiem herbaty na śniadanie. Szkoła jest jedynym miejscem, gdzie mogą dostać posiłek.

Szkolny Wolontariat pomaga zwierzętom ze schroniska przetrwać zimę.

Od stycznia 2019 wszyscy uczniowie naszej szkoły biorą udział w adopcji pieska ze Schroniska w Korabiewicach. Każda klasa ma swoją cegiełkę. Hansa wspieramy już od poprzedniego roku szkolnego. Udało nam się przekazać  650 zł na jedzenie i leki dla niego. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w szkolne działania wolontariatu. I pomagamy nadal.

12 grudnia nasi szkolni wolontariusze wybrali się do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Małkowicach oto krótka fotorelacja.