Szkolne Koło Wolontariatu

Korzyści płynące z udziału w szkolnym wolontariacie są nie do przecenienia! Zapraszamy wszystkich, którzy są jeszcze chętni do współpracy. Aktywność wolontariuszy ukierunkowana jest na dwa zasadnicze obszary: środowisko szkolne i środowisko lokalne (pozaszkolne). Zapisy trwają CAŁY CZAS:)

Kliknij i dowiedz się więcej:

WOLONTARIAT

11 stycznia odbyła się szkolna loteryjka wolontariatu. Nasi uczniowie, biorąc udział w zabawie, zawsze wygrywali. Jednocześnie zbieraliśmy fundusze, aby zakupić drobne niespodzianki dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Małkowicach.

12 stycznia odbyło się wzruszające spotkanie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sadkowie z podopiecznymi Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Małkowicach. Dzieci zaprezentowały przygotowane jasełka oraz koncert kolęd. Starsi bardzo chętnie włączyli się we wspólne kolędowanie i po chwili, po kaplicy, w której się zgromadziliśmy, rozchodził się donośny głos.

16 grudnia 2017 r. dwunastu chętnych wolontariuszy wraz z opiekunami poświęciło swój wolny czas i pozyskiwali fundusze na rzecz chorych dzieci Wrocławskiego Hospicjum w centrum handlowym Magnolia Park we Wrocławiu.

Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy, choć macie sami doskonalsze wznieść. Na nich się jeszcze święty ogień żarzy..."Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej  w Sadkowie w drodze na pobliski cmentarz. Chcemy pomóc w porządkowaniu oraz potwierdzamy swoją pamięć przez zapalenie zniczy.

Od 4 listopada Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczęło zajęcia integracyjne z podopiecznymi Niepublicznego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jaszkotlu.  W ten sposób pragniemy kształtować w naszych uczniach : tolerancję, wrażliwość i otwartość wobec osób niepełnosprawnych.