W dniu 15 maja w Szkole Podstawowej w Sadkowie, odbyła się  szkolna debata z udziałem uczniów klas II-VII, podczas której uczniowie Samorządu Uczniowskiego przedstawili definicję patriotyzmu oraz scharakteryzowali postawy, jakie można prezentować względem państwa i narodu. Zostały zaprezentowane krótkie filmy o tematyce historycznej   i patriotycznej. Następnie uczniowie opowiedzieli o tym jakie są zachowania patriotyczne, tworząc hierarchię ich ważności.

25 kwietnia piątoklasiści wraz z Paniami: A. Molisak , A. Sudoł oraz U. Gaber odwiedzili dzieci w  Niepublicznym Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaszkotlu. Przedstawienie przygotowane przez młodych wolontariuszy, wspólnie zaśpiewane piosenki, barwne stroje oraz magiczna moc muzyki sprawiły, że wyjątkowi widzowie mogli przenieść się do krainy baśni.

Przypominamy naszym uczniom, którzy zdecydowali się na wspólną adopcję psa Hansa, o przyjętym na siebie obowiązku składki miesięcznej.

W naszej szkole realizujemy projekt "Poznawanie kultur innych narodów - kraje kontynentów". W tym tygodniu poznajemy kulturę indyjską. Uczennicy z klasy siódmej przygotowały prezentację  i przyniosły strój sari- pokazały jak się go nosi.

Hans widziany oczami naszych młodszych uczniów.