Koło Teatralne "Felix" istnieje od 2002 roku. Odpowiada za imprezy i uroczystości szkolne, a także reprezentuje szkołę podczas różnych przeglądów i konkursów teatralnych.
Młodzi artyści współtworzą teatralne przedstawienia, którymi są różne formy, m.in. pantomima, kabaret, skecz, spektakl, montaż poetycko-muzyczny. Przede wszystkim jednak świetnie się bawią ze sobą, pokonują nieśmiałość, rozwijają wyobraźnię i talent. Udział w tych dodatkowych zajęciach niezaprzeczalnie wspomaga rozwój emocjonalny dzieci.
Koło teatralne od lat cieszy sie popularnością, a spektakle młodych twórców budzą zachwyt i podziw. Autorskie przedstawienia z wielką pasją i zapałem tworzy pani Małgorzata Błażejewska - Koguciuk, opiekun koła.

"Świąteczny Taniec na Rynku we Wrocławiu odbył się 22 grudnia wieczorem. Pod choinką zgromadziło się około czterystu osób, a wśród nich tancerze m.in. z Oławy, Kątów Wrocławskich, Dzierżoniowa i Wrocławia. Zgromadzeni odtańczyli w czapkach mikołajowych na głowach, przygotowany wcześniej krótki układ choreograficzny, podzielili się świątecznymi przysmakami i złożyli sobie świąteczne życzenia. Uczestników zabawy odwiedziła profesor Alicja Chybicka, ponieważ wspierają oni Przylądek Nadziei i akcję internetową "Cześć jak czapka"."

18 grudnia 2015 r. odbyła się premiera spektaklu profilaktycznego pt. „Jedz zdrowo”. Młodzi artyści w humorystyczny sposób przedstawili niezdrowe przekąski, tak lubiane szczególnie przez dzieci oraz zdrową alternatywę. Można przecież jeść smacznie i zdrowo! I miejmy nadzieje, że właśnie to hasło będzie przyświecać naszym milusińskim.

W lutym 2014 r. odbyła się w naszej szkole premiera nietypowej pantomimy pt. "Czerwony Kapturek w nowej odsłonie". Oryginalność przedstawienia polegała na jego interaktywności. Aktorzy za pomocą swoich ciał, gestów i mimiki twarzy tworzyli zarówno scenografię, jak i zdarzenia opowiadanej przez lektora historii. Dodatkowo bywali zaskakiwani komendami sportowymi, co wywoływało uśmiech na twarzach publiczności.

Ta niezwykła pantomima raz jeszcze utwierdziła oglądających w przekonaniu, że uczniowie naszej szkoły są naprawdę utalentowani i potrafią zachwycać wszystkich wokół.

28 listopada 2013 r. w naszej szkole odbyła się premiera spektaklu pt."Magiczna parasolka". Na scenie zaprezentowało się ok. 30 uczestników Koła Teatralnego FELIX.

Spektakl ten opowiadał o samotności, niezrozumieniu, a jednocześnie także o możliwości spełniania swoich marzeń. Była to nietypowa i dzięki temu naprawdę magiczna wizja dziecięcych pragnień. Tytułowa parasolka najpierw była symbolem odrzucenia, następnie zaś realizacji marzeń. Pozwoliła naszym bohaterom uzmysłowić sobie, że warto dążyć do celu.

Finałowa piosenka w rytm jesiennego walca wprowadziła oglądających w chwilę zadumy. Wszyscy z zachwytem przyglądali się tańczącym z parasolkami aktorom, których potem nagrodzono gromkimi brawami.