Koło Teatralne "Felix" istnieje od 2002 roku. Odpowiada za imprezy i uroczystości szkolne, a także reprezentuje szkołę podczas różnych przeglądów i konkursów teatralnych.
Młodzi artyści współtworzą teatralne przedstawienia, którymi są różne formy, m.in. pantomima, kabaret, skecz, spektakl, montaż poetycko-muzyczny. Przede wszystkim jednak świetnie się bawią ze sobą, pokonują nieśmiałość, rozwijają wyobraźnię i talent. Udział w tych dodatkowych zajęciach niezaprzeczalnie wspomaga rozwój emocjonalny dzieci.
Koło teatralne od lat cieszy sie popularnością, a spektakle młodych twórców budzą zachwyt i podziw. Autorskie przedstawienia z wielką pasją i zapałem tworzy pani Małgorzata Błażejewska - Koguciuk, opiekun koła.

15.02.2018 r. młodsza część koła teatralnego FELIX zaprezentowała naszym milusińskim dwa profilaktyczne kabarety. Jeden z nich opowiadał o konieczności mycia owoców przed jedzeniem, drugi natomiast o szkodliwości palenia zarówno czynnego, jak i biernego.

W piątek (8.12.2017 r.) już o 8.00 rano czekała nas miła niespodzianka, będąca podsumowaniem tego mikołajkowego tygodnia… Młodzi artyści z koła teatralnego Felix zaprosili wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników na premierę dwóch zabawnych przedstawień o tematyce baśniowej.

Przedstawiamy filmik z prób koła teatralnego.

25 maja 2017 r. w naszej szkole miała miejsce premiera wyjątkowego spektaklu pt. „Na słowiańską nutę”. Opowiadał on o początkach państwa polskiego, o słowiańskich tradycjach
i kultach. Inspirowany dawnymi pieśniami i tańcem w barwny sposób przekazał oglądającym moc energii i radości. A wokół roznosił się zapach kwiatów z przepięknych wianków naszych aktorek…

Dnia 22 marca 2017 r. celebrowaliśmy Międzynarodowy Dzień Poezji. Członkowie Koła Teatralnego FELIX przygotowali z tej okazji przedstawienie oparte na wielu utworach lirycznych. Pół żartem, pół serio opowiedzieli o dzieciach grzecznych i niegrzecznych oraz o rzeczach ważnych i mniej ważnych… Inscenizacje wierszy były naprawdę udane.