Zajęcia koła szachowego odbywają się w każdy piątek między godziną 13.00 a 14.00. Podczas zajęć uczniowie poznają wiele zagadnień związanych z grą w szachy m.in.: motywy taktyczne, podstawy strategii, zasady rozgrywania końcówek, przepisy dotyczące poprawnego rozgrywania partii. Rozgrywane są również partie z użyciem profesjonalnego zegara szachowego. W zajęcia uczestniczą uczniowie z klas IV - VI.

Zajęcia prowadzi pan Paweł Olszewski.

Jeden z uczniów, Piotr Kawa zaczął odnosić już pierwsze sukcesy na turniejach szachowych – 5 miejsce w  OŁAWA WINTER CHESS CLASSIC na 30 zawodników co dało mu normę na IV kat.

W naszej szkole odbywają się zajęcia SKS, które prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego. Więcej informacji u wychowawców klas.