Zajęcia koła szachowego odbywają się w każdy piątek między godziną 13.00 a 14.00. Podczas zajęć uczniowie poznają wiele zagadnień związanych z grą w szachy m.in.: motywy taktyczne, podstawy strategii, zasady rozgrywania końcówek, przepisy dotyczące poprawnego rozgrywania partii. Rozgrywane są również partie z użyciem profesjonalnego zegara szachowego. W zajęcia uczestniczą uczniowie z klas IV - VI.

Zajęcia prowadzi pan Paweł Olszewski.

Jeden z uczniów, Piotr Kawa zaczął odnosić już pierwsze sukcesy na turniejach szachowych – 5 miejsce w  OŁAWA WINTER CHESS CLASSIC na 30 zawodników co dało mu normę na IV kat.

ZAJĘCIA SZKOLNEGO KOŁA SPORTOWEGO W ROKU SZKOLNYM 2015/16r.

(grudzień 2015 - marzec 2016)

Zajęcia SKS (tenis stołowy)    piątek    lekcja 7-8

Zajęcia SKS dla kl. I               piątek    lekcja 6

Zajęcia SKS dla dziewcząt       poniedziałek  lekcja 7

Klub Małego Przyrodnika skupia uczniów klas IV-VI. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek na 8 i 9 godzinie lekcyjnej. Koło prowadzi p. Agnieszka Skuza. Tematyka zajęć związana jest z ekologią, jak Akcja Sprzątania Świata, zdrowe odżywianie jesienią, formy ochrony przyrody na Dolnym Śląsku, hałas szkodzi zdrowiu czy Święto Ziemi. Uczniowie co roku organizują akcję pomocy bezdomnym zwierzętom z wrocławskiego schroniska. Zapraszamy.

Agnieszka Skuza

Nasz uczeń Michał Tyszka w Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych LDK w Toruniu, które odbyły się 18.11.2017 r. w rzucie piłką lekarską zdobył brązowy medal. Gratulacje!