Informuję, że w dniach od 15 kwietnia planowana jest dalsza akcja strajkowa. Wszystkich Państwa, którzy potrzebują opieki dla dzieci przedszkolnych, prosimy kontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, tel. 71 3166141. Decyzja została podjęta w uzgodnieniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie. Informuję również, że w dniu 18.04.2019 r. odbędzie się lakierowanie sali gimnastycznej. W przypadku zakończenia strajku, dzieci z grupy I „Jabłuszek” oraz grupy II „Wisienek”, na czas lakierowania sali gimnastycznej do 23.04.2019 r., zostaną przeniesione do szkolnych sal dzieci sześcioletnich - zerówek szkolnych lub będą przebywać w grupach łączonych, w celu zapewnienia bezpiecznych warunków pobytu w przedszkolu.
Z pozdrowieniami
Iwona Iwanków
wicedyrektor szkoły

Informuję, że mimo trwającego w szkole strajku, w dniach 15, 16 i 17 kwietnia odbędą się planowo egzaminy ósmoklasistów. Autobusy szkolne dowiozą uczniów do szkoły na godzinę 8.00.
Z pozdrowieniami
Beata Wysoczańska
wicedyrektor szkoły

Szanowni Państwo,
Po dzisiejszym spotkaniu, mającym miejsce w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie z udziałem dyrektorów szkół gminnych, informujemy strajk we wszystkich placówkach na terenie gminy jest kontynuowany.
Informujemy, że egzaminy gimnazjalne zaplanowane w dniach 10 -12 kwietnia br., odbędę się zgodnie z planem.
W dniach egzaminu zapewniony zostanie transport – dowóz uczniów na egzamin odbywać się będzie autobusami szkolnymi, które będą jeździć normalnie tak jak zawsze.
Powrót również autobusem szkolnym po zakończeniu egzaminów części rozszerzonej.
Jak długo potrwa strajk, nie wiemy.
Zależy od prowadzonych rozmów pomiędzy nauczycielami a rządem, gmina nie ma wpływu na zaistniałą sytuację.
Dla dzieci Gokis Kąty Wrocławskie i GOKiS filia Smolec prowadzą zajęcia opiekuńcze. Ilość miejsc ograniczona.
Zgłoszenia dzieci należy dokonać pod nr tel 71 316-61-41

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice.
Prosimy o zapoznanie się z apelem Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie:

Z ostatnich doniesień wynika, że strajk nauczycieli jest przesądzony. W poniedziałek strajk podejmą nauczyciele i pracownicy administracyjni szkół i przedszkoli publicznych.
Jak to wygląda w praktyce, nauczyciel przychodzi do pracy, wpisuje się na listę komitetu strajkowego i nie podejmuje czynności wynikających z stosunku pracy. W całej gminie mamy 3700 uczniów, dla których zatrudnionych jest około 500 nauczycieli i opiekunów. W poniedziałek zderzymy się jako samorząd z dużym wyzwaniem, bo nie mamy możliwości żeby zapewnić dla wszystkich dzieci opiekę!
Apeluję do Państwa o współpracę i wyrozumiałość względem wszystkich pracowników oświaty. Jeżeli mają Państwo możliwość zabrania dzieci do pracy lub zorganizowania w inny sposób opieki na poniedziałek zalecam takie rozwiązanie.
Autobus szkolny pojawi się na przystankach tak jak każdego dnia, natomiast braki kadrowe mogą spowodować, że Państwa dzieci będą uczestniczyły w zajęciach w innej placówce. Szkoły nie zostaną zamknięte, dzieci rodziców, którzy nie mają możliwości zapewnienia opieki proszę zaprowadzić do szkoły koniecznie z kartką i numerem kontaktowym do siebie.
Sytuacja w każdej szkole jest praktycznie taka sama, 99% pracowników zadeklarowało strajk, pozostają dwie – trzy osoby, które zapewnią opiekę dla Państwa dzieci
w pierwszych godzinach. Następnie będziemy analizować sytuację i może wystąpić konieczność przewiezienia dzieci do innej placówki z uwagi na brak personelu.
Działania jakie podejmowaliśmy przez ostatni tydzień to koordynacja zleceń dla animatorów, którzy nie strajkują i mogą podjąć zlecenia opieki w poniedziałek nad Państwa dziećmi. Takie zajęcia będą prowadzone zarówno w szkołach jaki i GOKiSie.
PRZEDSZKOLA PUBLICZNE BĘDĄ NIECZYNNE, SZKOŁY PODSTAWOWE NIE BĘDĄ PROWADZIŁY ZAJĘĆ LEKCYJNYCH!

W poniedziałek o 14.00 odbędzie się kolejne spotkanie z dyrektorami szkół celem ustalenia dalszych działań na najbliższe dni.
Bez względu na czas trwania strajku, tak jak deklarowaliśmy EGZAMINY dzieci szkół gimnazjalnych i podstawowych odbędą się zgodnie z harmonogramem. Tutaj kieruję wielkie podziękowania dla dyrektorów i nauczycieli za pomoc i nadzwyczajne zdolności organizacyjne.
Szanowni Państwo, sytuacja jest trudna, ale myślę że wspólnie ją przejdziemy bez szkody dla naszych pociech i ich edukacji. Sam jestem ojcem i pracodawcą, który przyjmie wszystkich pracowników urzędu z dziećmi w poniedziałek.
Uruchamiamy dla Państwa telefon, pod którym uzyskacie więcej informacji 71-316-61-41 (czynny od godziny 7.00 w poniedziałek 8-04-2019).

Z poważaniem,
Łukasz Zbroszczyk
Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie

Informacja pochodzi ze strony:

Szanowni Rodzice,
prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją o akcji protestacyjnej.

Prosimy o zapoznanie się z następującą informacją dotyczącą strajku w szkołach i przedszkolach 8 kwietnia.

Przedstawiamy jadłospis od 15 do 19 kwietnia 2019 r.

Drodzy Rodzice,

zapraszamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami dotyczącymi rekrutacji na rok szkolny 2019/2020, dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły:

Drodzy Rodzice,

zapraszamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami dotyczącymi rekrutacji na rok szkolny 2019/2020, dokumenty należy składać w sekretariacie przedszkola:

Dziś klasę 0 a odwiedziła pisarka i artystka Pani Katarzyna Georgiou. Pani Katarzyna poprowadziła z nami warsztaty literacko-plastyczno-przyrodnicze pod hasłem "Strefa bałaganu". Było super

Uczennice naszej szkoły w sposób mistrzowski zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie.