Zachęcamy naszych uczniów do udziału w zbiórce książek już przeczytanych dla szpitalnych bibliotek. Na parterze szkoły będzie pojemnik na książki, które zostaną przez Szkolne Koło Wolontariatu, dostarczone do punktu zbiórki w ramach organizowanej akcji w 7 polskich miastach.

Czy wiecie, że dzieci zaczynają eksperymentować z paleniem już w V i VI klasie podstawówki, a w wieku 13 lat już ponad połowa z nich przynajmniej raz spróbowała papierosa (źródło: WHO). Palenie w tak młodym wieku może mieć groźne skutki w przyszłości. Codziennie w Polsce papierosa po raz pierwszy próbuje 500 nieletnich chłopców i dziewcząt. Zapraszamy do zapoznania się z kampanią antynikotynową #Niespalsienastarcie.

Zachęcamy do zapoznania się z kampanią „Uważni Rodzice”, która ma na celu ochronę dzieci przed zagrożeniami online.

W dniach 11-15 grudnia będziemy świętować w naszej szkole Dni Kultury Japońskiej. Chcemy poznawać tradycje, zwyczaje, ciekawostki dotyczące Kraju Kwitnącej Wiśni, stąd czekają nas różne działania głównie podczas przerw i lekcji z wychowawcą. Prosimy zainteresowanych rodziców o wsparcie naszej inicjatywy i zaangażowanie. Kto wie, może razem zrobimy sushi, zatańczymy z wachlarzami czy wykonamy origami?

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości. W tym dniu Samorządu Uczniowski na pierwszej lekcji rozda każdemu uczniowi żółtą buzię, na której trzeba wpisać nad uśmiechem jedno pozytywne słowo. Te buzie potem uczniowie nakleją na dużym brystolu i w ten sposób powstanie szkolna mapa dobrych słów.