26 października odbyła się uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów. Witamy nowych członków wśród braci uczniowskiej!

 

Dnia 13 października w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji w sali gimnastycznej zgromadzili się nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także inni pracownicy szkoły i  wielu rodziców. Uczniowie klasy III a i III b pod okiem p. Beaty Dudziak i p. Moniki Kraśniańskiej przedstawili krótki spektakl teatralny.

 

W dzisiejszym dniu odbyło się pożegnanie klasy VI a i VI b. Obie klasy, wraz z wychowawczyniami, panią Małgorzatą Błażejewską - Koguciuk i panią Agnieszką Skuzą, przygotowały piękną akademię podsumowującą lata spędzone w naszej szkole. Na początku wystąpił szkolny chór La mela, pod kierunkiem pani Anny Długołęckiej - Zamiar. Następnie na scenie pojawiła się klasa V a i V b, która śpiewem i tańcem pożegnała swoich starszych kolegów. Dziękujemy nauczycielom za wsparcie, pani Dyrektor za pouczające słowa oraz rodzicom za przygotowanie tego dnia. Naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów i wielu pięknych chwil w nowej szkole.

18 czerwca 2016 r. uczniowie klas II i V a pod opieką Pani Arlety Molisak wzięli  udział w festynie parafialnym w Kątach Wrocławskich. Podczas festynu gościnnie wystąpili na scenie. Najpierw uczniowie klas II wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wr. wykonali piosenkę misyjną "Chwała Tobie, Panie". Następnie uczennica klasy II a, Katarzyna Chabzda oraz uczennice klasy V a w składzie: Alicja Futyma, Patrycja Chołodecka, Wiktoria Kiź, Katarzyna Listwan wykonały taniec do hymnu Światowych Dni Młodzieży. Obydwa występy zostały wykonane znakomicie i otrzymały gromkie brawa.

Z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyło się przedstawienie, które przygotowali uczniowie  klasy 5 „a” pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego p. Urszuli Gaber. Niezwykle realistyczna i ekspresyjna gra szkolnych aktorów przybliżyła widzom wydarzenia historyczne z 1791r. Dopełnieniem szkolnego widowiska były wzruszające utwory muzyczne, rekwizyty oraz barwne stroje oddające nastrój epoki.