Uczniowie z klasy VI a i dziewczynki z chóru La Mela przeprowadzili akademię z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przypomnieli nam okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Jest to już 226 rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu rządowego.

 

 

W czwartek, 22 grudnia, nasze szkolne koło teatralne FELIX i szkolny chór LA MELA przygotowały inscenizację z okazji jasełek. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym. Dziękujemy pani Małgorzacie Błażejewskiej - Koguciuk oraz pani Annie Długołęckiej- Zamiar za zorganizowanie uroczystości.

 

Dnia 11. 11. 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem pani Urszuli Gaber.
Sceniczny obraz młodych aktorów wprowadził w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę  11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę autonomii. W przedstawieniu nie zabrakło rysu historycznego przedstawiającego najważniejsze daty, sylwetki bojowników i wydarzenia historyczne, które doprowadziły do powstania wolnej i suwerennej Polski. Oryginalne interpretacje muzyczne, narracja przeplatana recytacją patriotycznych utworów poetyckich i zastosowanie pantomimy, scenek dramowych, prezentacji multimedialnych oraz pieśni patriotycznych wprowadziły wszystkich w nastrój święta narodowego.

26 października odbyła się uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów. Witamy nowych członków wśród braci uczniowskiej!

 

Dnia 13 października w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji w sali gimnastycznej zgromadzili się nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także inni pracownicy szkoły i  wielu rodziców. Uczniowie klasy III a i III b pod okiem p. Beaty Dudziak i p. Moniki Kraśniańskiej przedstawili krótki spektakl teatralny.