6 czerwca, panie wychowawczynie z klas 0 przygotowały Dzień Rodziny. Uczniowie obu klas wystąpiły przed swoimi rodzicami.

 

 

Dzisiaj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka.
Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Było leżakowanie na kocach, były gry planszowe i rozgrywki sportowe, było też malowanie kredą po chodniku.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za przepyszne lody!

 

Uczniowie z klasy VI a i dziewczynki z chóru La Mela przeprowadzili akademię z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przypomnieli nam okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Jest to już 226 rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu rządowego.

 

 

W czwartek, 22 grudnia, nasze szkolne koło teatralne FELIX i szkolny chór LA MELA przygotowały inscenizację z okazji jasełek. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym. Dziękujemy pani Małgorzacie Błażejewskiej - Koguciuk oraz pani Annie Długołęckiej- Zamiar za zorganizowanie uroczystości.

 

Dnia 11. 11. 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem pani Urszuli Gaber.
Sceniczny obraz młodych aktorów wprowadził w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę  11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę autonomii. W przedstawieniu nie zabrakło rysu historycznego przedstawiającego najważniejsze daty, sylwetki bojowników i wydarzenia historyczne, które doprowadziły do powstania wolnej i suwerennej Polski. Oryginalne interpretacje muzyczne, narracja przeplatana recytacją patriotycznych utworów poetyckich i zastosowanie pantomimy, scenek dramowych, prezentacji multimedialnych oraz pieśni patriotycznych wprowadziły wszystkich w nastrój święta narodowego.