20 września uczniowie klasy VI, VII b oraz VIII a wzięli udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Uczestniczyliśmy w pokazach prezentujących "Nietrywialne pomysły na wykorzystanie zjawisk fizycznych w życiu codziennym". Zdalne sterowanie za pomocą światła? Poszukiwanie obiektów na odległość z zamkniętymi oczami? To jest to, co nas zaciekawiło.

12 czerwca uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Skalnego Miasta w Adrspach. Oto krótka fotorelacja.

Uczniowie klas IV, V i VI a  wzięli udział w warsztatach ekologicznych nad Zalewem Mietkowskim. Po niezwykle ciekawej lekcji przyrody, zwiedzili walory turystyczne plaży i pobliskiego lasu. Ostatnim punktem naszej wycieczki było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i ziemniaczków. Mniam, mniam ...

25 maja klasy pierwsze i "zerówki" odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne agro-art w Kryształowicach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez aktora Dariusza Lecha, w zabawach dramowych i sportowych. Wykonały pamiątkę techniką decoupage pod okiem artystki Ewy Offman - Lech. Na zakończenie odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek w ognisku.  Był także czas na swobodną zabawę wśród zieleni i świergotu ptaków. Pełni nowych doświadczeń, wrażeń i wspomnień wróciliśmy do szkoły.

25 maja klasy siódme odwiedziły wrocławski Capitol. W teatrze wzięliśmy udział w lekcji teatralnej o strachu na podstawie musicalu Frankenstein. Lekcja była bardzo ciekawa, siódmoklasiści dowiedzieli się jakie efekty budują napięcie podczas spektakli- od muzyki po efekty świetlne. Na koniec obejrzeliśmy krótką scenę z musicalu Frankenstein.