Tuż przed feriami przeprowadzono wśród uczniów ankietę, z pytaniami otwartymi, na temat ulubionych dań obiadowych. Wszyscy chwycili za długopisy i spisali swoje preferencje. Można by się spodziewać bardzo wyszukanych odpowiedzi i potraw z kuchni azjatyckiej, meksykańskiej, francuskiej lub innych, znanych z wyjazdów wakacyjnych i wypraw do restauracji. A wygrywa kuchnia babci i mamy!

Oto wyniki według największej liczby wskazań:
1. Moja ulubiona zupa
Uczniowie najczęściej wymieniali rosół, pomidorową, ogórkową, rzadziej krupnik, barszcz,żurek, jarzynową i inne zupy domowe. Pojawiły się pojedyncze tylko przykłady zup „egzotycznych”.
2. Moje ulubione drugie danie
Najwięcej razy pojawił się tradycyjny kotlet schabowy z ziemniakami i surówką, nuggetsy, udko z kurczaka, bardzo często wymieniane są pierogi, kopytka, naleśniki, makaron lub
spaghetti.
3. Moja ulubiona surówka
Marchewka lub marchewka z jabłkiem, buraczki, mizeria, kapusta kiszona, kapusta pekińska i ogórki kiszone. Niestety często pojawiała się odpowiedź: „nie lubię surówek”.
4. Mój ulubiony napój do posiłku
Najczęściej podawane odpowiedzi to woda, kompot, soki owocowe (pomarańczowy, jabłkowy), woda z sokiem. Rzadko herbata, kakao i kawa Inka.