Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w trzynastej edycji Gminnego Konkursu Literackiego. Do 26  kwietnia 2019 roku można wysyłać na adres Szkoły Podstawowej w Sadkowie (z dopiskiem KONKURS LITERACKI) prace konkursowe o tematyce dowolnej opatrzone godłem. To samo godło (pseudonim arty-styczny, inicjały) należy dopisać na dołączonej kopercie zawierającej kartkę z imieniem i nazwiskiem autora, nazwą i adresem szkoły, dokładnym adresem zamieszkania, wiekiem i numerem telefonu.

Prace konkursowe będą oceniane przez specjalnie powołane jury na dwóch poziomach: szkoła podstawowa (klasy IV-VI) i szkoła podstawowa (klasy VII-VII) z gimnazjum oraz w następujących kategoriach: poezja (maksymalnie można nadesłać 5 utworów lirycznych) i proza (opowiadanie, powieść do 20 stron maszynopisu). Zaznacza się, iż z każdej szkoły w konkursie może wziąć udział maksymalnie 8 tekstów prozatorskich i 10 tomików poezji (proponuje się przeprowadzenie etapu szkolnego w każdej placówce, aby wyłonić najlepsze utwory).
Prace konkursowe (podpisane , z inf., z której szkoły i klasy jest uczestnik)prosimy również przesłać na adres mailowy koordynatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w tytule maila proszę wpisać GKL).
Każdy uczestnik ponadto uzupełnia razem z rodzicem oświadczenie dotyczą-ce przetwarzania danych osobowych ucznia i publikowania jego pracy (za-łącznik).
Prace bez oświadczenia nie będą oceniane.

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Literackiego dla dzieci i młodzieży nastąpi w czerwcu 2019 roku. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.
Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni, uzdolnień młodych ludzi, pogłębianie wiedzy i motywowanie ich do szukania własnej twórczej drogi. Konkurs ten obejmuje patronatem Urząd Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich. Szczegółowych informacji udziela natomiast koordynator konkursu, pani Małgorzata Błażejewska-Koguciuk (SP SADKÓW, ul. Szkolna 9, 55-080 Kąty Wrocławskie, tel. 071 3166153).

 Serdecznie pozdrawiam,
           
     Małgorzata Błażejewska-Koguciuk

 

Oświadczenie: