12 stycznia odbyło się wzruszające spotkanie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sadkowie z podopiecznymi Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Małkowicach. Dzieci zaprezentowały przygotowane jasełka oraz koncert kolęd. Starsi bardzo chętnie włączyli się we wspólne kolędowanie i po chwili, po kaplicy, w której się zgromadziliśmy, rozchodził się donośny głos.

Wspólne kolędowanie młodego pokolenia z doświadczonymi ludźmi, często schorowanymi, to bezcenna lekcja dla dzieci, i niezwykłe spotkanie dla chorych. Dzieci przywiozły ze sobą własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami i drobne prezenty, zakupione z funduszy przygotowanej przez nich loteryjki. Były to naprawdę bardzo wzruszające chwile. Tym bardziej, że wolontariusze odwiedzili również chorych, którzy nie mogli być razem z nami.