Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice.
Prosimy o zapoznanie się z apelem Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie:

Z ostatnich doniesień wynika, że strajk nauczycieli jest przesądzony. W poniedziałek strajk podejmą nauczyciele i pracownicy administracyjni szkół i przedszkoli publicznych.


Jak to wygląda w praktyce, nauczyciel przychodzi do pracy, wpisuje się na listę komitetu strajkowego i nie podejmuje czynności wynikających z stosunku pracy.W całej gminie mamy 3700 uczniów, dla których zatrudnionych jest około 500 nauczycieli i opiekunów. W poniedziałek zderzymy się jako samorząd z dużym wyzwaniem, bo nie mamy możliwości żeby zapewnić dla wszystkich dzieci opiekę!
Apeluję do Państwa o współpracę i wyrozumiałość względem wszystkich pracowników oświaty. Jeżeli mają Państwo możliwość zabrania dzieci do pracy lub zorganizowania w inny sposób opieki na poniedziałek zalecam takie rozwiązanie.
Autobus szkolny pojawi się na przystankach tak jak każdego dnia, natomiast braki kadrowe mogą spowodować, że Państwa dzieci będą uczestniczyły w zajęciach w innej placówce. Szkoły nie zostaną zamknięte, dzieci rodziców, którzy nie mają możliwości zapewnienia opieki proszę zaprowadzić do szkoły koniecznie z kartką i numerem kontaktowym do siebie.
Sytuacja w każdej szkole jest praktycznie taka sama, 99% pracowników zadeklarowało strajk, pozostają dwie – trzy osoby, które zapewnią opiekę dla Państwa dzieci
w pierwszych godzinach. Następnie będziemy analizować sytuację i może wystąpić konieczność przewiezienia dzieci do innej placówki z uwagi na brak personelu.
Działania jakie podejmowaliśmy przez ostatni tydzień to koordynacja zleceń dla animatorów, którzy nie strajkują i mogą podjąć zlecenia opieki w poniedziałek nad Państwa dziećmi. Takie zajęcia będą prowadzone zarówno w szkołach jaki i GOKiSie.
PRZEDSZKOLA PUBLICZNE BĘDĄ NIECZYNNE, SZKOŁY PODSTAWOWE NIE BĘDĄ PROWADZIŁY ZAJĘĆ LEKCYJNYCH!

W poniedziałek o 14.00 odbędzie się kolejne spotkanie z dyrektorami szkół celem ustalenia dalszych działań na najbliższe dni.
Bez względu na czas trwania strajku, tak jak deklarowaliśmy EGZAMINY dzieci szkół gimnazjalnych i podstawowych odbędą się zgodnie z harmonogramem. Tutaj kieruję wielkie podziękowania dla dyrektorów i nauczycieli za pomoc i nadzwyczajne zdolności organizacyjne.
Szanowni Państwo, sytuacja jest trudna, ale myślę że wspólnie ją przejdziemy bez szkody dla naszych pociech i ich edukacji. Sam jestem ojcem i pracodawcą, który przyjmie wszystkich pracowników urzędu z dziećmi w poniedziałek.
Uruchamiamy dla Państwa telefon, pod którym uzyskacie więcej informacji 71-316-61-41 (czynny od godziny 7.00 w poniedziałek 8-04-2019).

Z poważaniem,
Łukasz Zbroszczyk
Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie

Informacja pochodzi ze strony: 
https://www.katywroclawskie.pl/pl/news/wa%C5%BCne-informacje-strajk-nauczycieli