05 grudnia odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych z panem policjantem - Michałem Kowalcem. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym.

Zachęcamy wszystkich uczniów do dzielenia się swoimi zainteresowaniami, zdobytymi nagrodami czy też ciekawymi doświadczeniami (może będą to podróże, może kolekcja niezwykłych pamiątek…). Pamiętajcie, każdy z WAS jest wyjątkowy!
Na początek MILLA KĘDZIERSKA - mistrzyni tańca KRUMP, pasjonatka ruchu w ogóle. Zdradzamy, iż została właśnie laureatką ogólnopolskiego konkursu „Zaraź nas swoją pasją”. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za wszelkie inne działania artystyczne.

Z okazji Mikołajek klasy VI i VII pojechały do parku trampolin Jumphall we Wrocławiu. Dziękujemy za zorganizowanie wyjazdu Pani Alicji Sudoł.

 

 

Wspaniałe spotkanie wolontariuszy z przedszkolakami, tym razem kochaniutkie wisienki, 04 grudnia 2018 r. Wspólnie przygotowane śniadanko, zabawy na dywanie i czytanie książeczki. To jest to - cenny czas dla wszystkich.

 

Uczniowie klas II a, II b i III wzięli udział w lekcji historii we wrocławskim Muzeum Historycznym w Ratuszu. Uczniowie poznali tajemnice wrocławskiego Ratusza oraz obejrzeli Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku. Było pięknie i ciekawie!

 

Dzień Pluszowego Misia i Mikołajki  w klasie 0 a.

 

 

W piątek (30.11) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

 

29 listopada w naszej szkole miała miejsce premiera nowego spektaklu koła teatralnego Felix. Młodzi aktorzy w przejmujący sposób opowiedzieli historię pewnej kobiety z Nowej Gwinei , Dandai, której życie nie szczędziło trosk. Jej pociechą był ukochany synek Lejtuuk. To dla niego Dandaj chciała skorzystać z mocy magicznej rzeki Fly, która miała moc obdarowywania ludzi młodością i urodą…

Miło nam poinformować, że do kolejnego etapu-wojewódzkiego z matematyki dostała się nasza zdolna uczennica z klasy VIII a Zuzanna Sudoł.

Brawa dla Zuzi!

 

Kto jest dzieci przyjacielem?
Mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele?
Mały mis.
Miś choć mały, choć nieśmiały,
wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma.

Przedstawiamy jadłospis na kolejny tydzień.

 

 

Kochani, zbliżamy się do Dnia Życzliwości oraz Dnia Wolontariusza. Z tej okazji prosimy każdego ucznia- młodszego i starszego o dobry uczynek na rzecz drugiego człowieka. Nasze drzewko życzliwości będzie wisiało przy punkcie ksero i czekało na Wasze serduszka z dobrymi uczynkami.