17 października uczniowie klas  I a, I b i II wybrali się na wycieczkę do lasu w Mrozowie. Ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom. Na miejscu odbyły się zajęcia edukacyjne. Maszerowaliśmy wraz z leśniczym, który opowiedział nam ciekawostki o swojej pracy, a także tajemnicach lasu.

 

Z przyjemnością informujemy, że Filip Seniuk, uczeń klasy IV b, to laureat wielu nagród w Motocrossie. W ostatnim czasie podczas zawodów zdobył Mistrzostwo Strefy Polski Południowej i Mistrzostwo Strefy Polski Zachodniej w klasie MX65 oraz zajął I miejsce w klasie MX65 i otrzymał Puchar Burmistrza Polkowic.

 

Już po raz trzeci nasza szkoła przystąpiła do programu "Pola nadziei" w ramach współpracy z Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Jest to akcja społeczna mająca na celu kształtowanie świadomości pomocy wobec ludzi ciężko chorych i pozyskiwanie funduszy dla podopiecznych hospicjum.

 

 

Dnia 22 września uczniowie naszej szkoły udali się na Uniwersytet Wrocławski, gdzie i wystartowali w eliminacjach konkursu "Maraton Matematyczny". W kategorii szkoły podstawowe startowało 810 uczniów z Dolnego Śląska, z czego do finału weszło 134 w tym uczniowie z Sadkowa: Hanna Radoń i Radek Pałys.

 

 

​14 października wzięliśmy udział w Wielkim Tchnieniu życia - akcji zorganizowanej dla Wrocławskiego Hospicjum. Nasi szkolni wolontariusze - Oliwia Wysoczańska, Zuzia Paszkot, Oliwia Grosicka i Zuzia Sudoł rozpoczęły działania wolontariatu poprzez rozdawanie ulotek, zachęcanie do wsparcia oraz wraz ze wszystkimi wolontariuszami otoczyły Wrocławski Rynek niebieską wstęgą dobroci.

 

Czy łatwo zmienić nawyki żywieniowe, które nam nie służą? Pewnie różnie bywa, ale zwykle dzieje się to z wysiłkiem… Wiadomo, że lepiej kształtować dobre przyzwyczajenia za młodu, kodować smaki i zapachy dzieciństwa związane z jedzeniem, które nie tylko jest smaczne, ale też daje ciału siłę i zdrowie. W myśl tej idei zorganizowano w naszej szkole projekt pod tytułem Sałatkowa Salsa. Festiwal smacznych i zdrowych pomysłów żywieniowych.

Z okazji Dnia Nauczyciela, w naszej szkole Pani Alicja Sudoł, zorganizowała zabawę pt. Zgadnij kto kryje się pod zdjęciem?  Uczniowie odgadywali, który z nauczycieli jest na zdjęciu z dzieciństwa. Wyniki podamy już wkrótce.

 

 

Szanowni Państwo,
Chcemy  pokazać Państwu, co możemy wspólnie robić i robimy dla dobra naszych dzieci, szkoły i całej naszej miejscowej społeczności. Zacznijmy od kwestii organizacyjnych. Pierwsze w tym roku zebranie nowej Rady Rodziców odbyło się na początku października.

 Powiatowy Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych we Wrocławiu zaprasza na różne formy konsultacyjne/warsztatowe do głównej siedziby PZPPP we Wrocławiu.

 

 

Dzień Chłopaka w klasie V.

 

 

 

Dzień Tabliczki Mnożenia - 29 września 2017 r. ​Ale się działo! Tyle wrażeń, tyle piątek. Było dużo zabawy i śmiechu, a przy okazji nauka.

 

 

Klasy VII wzięły udział w  XX Dolnośląskim Festiwalu Nauki, który odbył się na Politechnice Wrocławskiej. Uczniowie uczestniczyli w laboratoriach pt. Integracja ze środowiskiem. Poniżej krótka relacja naszej uczennicy z klasy VII a, Wiktorii Kiź.