Klasa 0 a ozdabia pierniczki na szkolny kiermasz.

 

 

 

W dniu 18.12.2017 r. Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną Wieczornicę. Przy dźwiękach  świątecznej muzyki uczniowie zdobyli pierniki.

 

 

Kolejny mecz za nami. 14 grudnia, dzięki uprzejmości Pani Marii Mach, ponownie rozegraliśmy go w GOKiS-ie w Kątach Wrocławskich. Dzisiejsze zmagania znów zaprowadziły nas do zwycięstwa. Pokonaliśmy uczniów Szkoły Podstawowej w Żórawinie 23 : 14. Dziękujemy naszym zawodnikom.

 

16 grudnia 2017 r. dwunastu chętnych wolontariuszy wraz z opiekunami poświęciło swój wolny czas i pozyskiwali fundusze na rzecz chorych dzieci Wrocławskiego Hospicjum w centrum handlowym Magnolia Park we Wrocławiu.

Klasa VII b przygotowała picie herbatki japońskiej i plakaty o Japonii. Koło teatralne przygotowało występ. Był to taniec z wachlarzami.

 

 

Oto krótka fotorelacja z tygodnia kultury japońskiej w naszej szkole. Każdego dnia dzieje się coś ciekawego. Na zdjęciach uczniowie klas VII a, VII b, VI a i III b. 

 

 

Klasa V próbuje opanować sztukę jedzenia ryżu - pałeczkami. Nie jest to łatwe - stwierdzili uczniowie. Najsprawniej "japońskimi sztućcami" posługuje się w naszej klasie - Julia Koguciuk. Nauka i zabawa była ciekawa.

 

Podziękowania dla firm wspierających nasze szkolne akcje.

 

 

Uczniowie klasy V, w ramach szkolnego  projektu edukacyjnego pt. Od ziarenka do bochenka, przygotowywali, wypiekali oraz zajadali się chlebem. Udało nam się upiec sześć chlebów: dwa z mąki pszennej  oraz  cztery razowce z ziarnami.

Chyba były dobre, bo ... nie zostały nawet okruszki.

Lekcja matematyki w klasie V. Temat lekcji został podany na ostatnim zdjęciu. Oto wyniki naszej pracy.

 

 

Klasa 0 a ubiera choinkę klasową

 

 

Sobotnia wizyta  naszych wolontariuszy w zakładzie dla dzieci  była  prawdziwym wydarzeniem. My daliśmy prezenty, radość, przedstawienie z Mikołajem w roli głównej, dzieci nam ogromną wdzięczność i spontaniczność. Pięknie dla nas zaśpiewały, pokazywały swoje pokoje, zabawki. Nie chciały nas wypuścić, dosłownie.