12 października w naszej szkole odbyły się pokazy chemiczne w ramach projektu unijnego "Nowa szkoła nowe możliwości"

 

 

Dzień Drzewa obchodzony jest 10 października. Z tej okazji w naszym Przedszkolu  dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wykonały plakaty obrazujące różne gatunki drzew. Dzięki zaangażowaniu dzieci powstało 6 wspaniałych, grupowych prac. Plakaty można podziwiać w holu naszego przedszkola, gdyż utworzona została z nich bardzo oryginalna wystawa.

 

W ciepłe, wrześniowe południe uczniowie klasy VI wzięli udział w pikniku wraz ze starszymi podopiecznymi Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Małkowicach. Wspólny, gromki, śpiew, rozmowy o dawnych czasach oraz przygotowane przez uczniów i ich rodziców smakołyki, wypełniły całe spotkanie.

 

 

Nasi wolontariusze planują i organizują kolejne działania na rzecz potrzebujących.
W październiku:
1. Włączamy się do zbiórki szczoteczek do zębów dla dzieci z kontynentu afrykańskiego.
2. Zaczynamy akcję: Miska dla schroniska, w której dla zwierząt gromadzimy: karmę, kaszę, ryż, makaron, używane ciepłe koce, poduszki, gazety czarno-białe do wyścielania legowisk.
3. Kontynuujemy zbiórkę nakrętek dla Amelki.

Dziewczynki z klasy VIII b poprowadziły dzisiaj zajęcia w klasie 0 a w ramach  szkolnego wolontariatu Dzieciaki były zainteresowane i bardzo grzeczne, a dziewczyny .... w ramach doradztwa zawodowego.... "spróbowały" zawodu nauczyciela przedszkola.  Przygotowały dla dzieci bajeczkę, wspólne zabawy ruchowe i obrazek do pokolorowania.

 

07 października (warto podkreślić, że w niedzielę) uczniowie z klas VII i VIII wzięli udział w Matematycznym Marszu na Orientację we Wrocławiu, organizowanym przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundację Matematyków Wrocławskich. Nasza wspaniała ósemka przemierzała Park Grabiszyński i okolice Ślęzy w odległości 5 km, rozwiązując jednocześnie zadania matematyczne, orientując się na mapie, szukali punktów kontrolnych.

W tym tygodniu przedszkolaki poznawały dary jesieni jakimi są warzywa i owoce; dotykały, opisywały ich wygląd, delektowały się ich smakiem i aromatem, przeliczały, porównywały wielkość i kolor. Poznały sposoby spożywania owoców i warzyw w postaci surowej i przetworzonej. A na zakończenie zabaw badawczych malowały i rysowały, a ekspresji twórczej nie było końca.

 

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Bohateron w Twojej Szkole. Wszystkie informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie https://bohateronwtwojejszkole.pl

 

 

Dzień chłopaka w klasie VI przyniósł wiele atrakcji nie tylko chłopcom, ale też dziewczynkom, które przygotowały niespodzianki.

27. września uczniowie  klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Sadkowie wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Posprzątane przez nich zostały przylegające do szkoły okolice Sadkowa. Zaangażowanie w pracę było duże, co widać na zdjęciu. 

 

 

Słoneczka w wykonaniu klasy 0 b. 

 

 

 

Uczymy się znaków drogowych.