15.02.2018 r. młodsza część koła teatralnego FELIX zaprezentowała naszym milusińskim dwa profilaktyczne kabarety. Jeden z nich opowiadał o konieczności mycia owoców przed jedzeniem, drugi natomiast o szkodliwości palenia zarówno czynnego, jak i biernego.

 

​"Skaczące żabki" z klasy VI a w korytarzowej grze "podłogowej".

 

 

Spośród prawidłowych rozwiązań zadania konkursowego z matematyki z  okazji walentynek, nagrodę wylosował Radek Pałys z klasy VI a.

Brawo !

 

13 lutego odbył się w naszej szkole I etap Mistrzostw Sudoku Dolnego Śląska. Życzymy powodzenia w eliminacjach. Uczniowie wybrali wygodę i domową atmosferę.

 

 

Czy wiecie, że dzieci zaczynają eksperymentować z paleniem już w V i VI klasie podstawówki, a w wieku 13 lat już ponad połowa z nich przynajmniej raz spróbowała papierosa (źródło: WHO). Palenie w tak młodym wieku może mieć groźne skutki w przyszłości. Codziennie w Polsce papierosa po raz pierwszy próbuje 500 nieletnich chłopców i dziewcząt. Zapraszamy do zapoznania się z kampanią antynikotynową #Niespalsienastarcie.

 

Zimowa śnieżynka została wykonana z cukru. To doskonała zabawa twórcza.

 

 

 

8 lutego uczniowie naszej szkoły, mogli nie tylko pokonywać rekordy, w liczbie zjadanych pączków, ale ...
mogli wziąć udział w zmaganiach matematycznych pt. Pieczemy pączki. Zadanie polegało na odpowiednim obliczeniu poszczególnych składników, z zachowaniem proporcji, jeśli zabraknie nam jajka.

 

Poranne kodowanie na dywanie w klasie 0 a.

 

 

 

06 lutego 2018 klasy V, VI a i VI b  uczestniczyły w przedstawieniu pt. "Piekło - Niebo". Uczniowie byli zachwyceni zwłaszcza scenografią i efektami dźwiękowymi.
Spektakl poruszył młodego widza, pokazywał sprawy ważne, sprawy codzienne, sprawy trudne ... .

 

Fotorelacja z Dnia Przytulania w naszej szkole.

 

 

Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole pocztę walentynkową. Każdy może wrzucić kartkę walentynkową do skrzynki w holu szkoły. Zapraszamy!

 

 

Jak co roku, na przełomie listopada i grudnia, w naszej szkole odbyła się wielka zbiórka monet w ramach XVIII edycji Góry Grosza. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.