„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
Od stycznia 2019 roku społeczność  Szkoły Podstawowej w Sadkowie  rozpoczęła adopcję  klasy przedszkolnej z Kenii.
Z powodu emigracji ekonomicznej i bardzo wielu chorób dzieci z Maili Tatu nie mają rodziców. Niektóre mają dziadków. Zwykle ich dzień zaczyna się kubkiem herbaty na śniadanie. Szkoła jest jedynym miejscem, gdzie mogą dostać posiłek.

Od stycznia 2019 wszyscy uczniowie naszej szkoły biorą udział w adopcji pieska ze Schroniska w Korabiewicach. Każda klasa ma swoją cegiełkę. Hansa wspieramy już od poprzedniego roku szkolnego. Udało nam się przekazać  650 zł na jedzenie i leki dla niego. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w szkolne działania wolontariatu. I pomagamy nadal.

 

Przedstawiamy jadłospis na kolejny tydzień.

 

 

 

W ramach współpracy w IPN w szkole zorganizowano wystawę o I Kompanii Kadrowej, będącej pierwszym od czasów Powstania Styczniowego regularnym oddziałem Wojska Polskiego. Ciekawe, stare fotografie w kolorze sepii pokazują żołnierzy Legionów Polskich.

 

20 grudnia cała szkoła przeniosła się za pomocą magii słowa, tańca i muzyki w świat wigilijnej opowieści…Opowieść tę snuł mały, niewidomy chłopczyk. Dzięki ukochanej mamusi ukazały się nam postacie znane z różnych utworów literackich. Każda z nich coraz bardziej przybliżała nas do cudu Bożego Narodzenia, a także sprawiała, że serca stawały się otwarte na innych.

Podziękowania za przeprowadzone akcje szkolne od Schroniska dla zwierząt oraz od Sióstr Misjonarek :-)

 

 

A wdzięczność nasza bez granic...

 

 

Rozstrzygnięcie przetargu na wybór dostawców artykułów spożywczych, na rzecz Szkoły Podstawowej w Sadkowie- Rozstrzygnięcie postępowania:

 

 

Dnia 19.12.2018 r. w Naszym Przedszkolu odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Dzieci wraz z nauczycielkami wykonały przepiękne prace, by móc wystawić je na Kiermaszu. Pieniądze zebrane z Kiermaszu zostaną przeznaczone na potrzeby przedszkola. Dziękujemy

Dyplomy za udział w Światowym Tygodniu Tabliczki Mnożenia we wrześniu 2018.

 

 

Uczniowie klasy VI- wyniki:
dziewczęta: 1. Zuzanna Matusewicz   2. Oliwia Wysoczańska   3. Wiktoria Kijanka
chłopcy:      1. Franciszek Skraban     2. Akradiusz Smyrak      3. Kacper Noceń