Tajemnicze ogrody czwartoklasistów.

 

 

Oto nasza laureatka Mistrzostw Sudoku Dolnego Śląska  w kategorii klas I - III. Brawo dla Ewy Wyligały, która wykazała się niezwykłymi umiejętnościami w zakresie rozwiązywania sudoku.
Życzymy sukcesów w edukacji!

23 marca uczniowie klas pierwszych oraz drugiej odwiedzili Hydropolis. Uczestniczyli najpierw w warsztatach, podczas których badali właściwości wody, wykonując różne doświadczenia. Kolejno zwiedzali wystawę poświęconą  głębinom oceanicznym, narodzinom planety i wody, a także historii inżynierii wodnej czy znaczeniu wody dla człowieka.

 

Wiosennie w klasie 0 b - siejemy owies, rzeżuchę. Żonkile wykonane z zakrętek.

 

 

23 marca uczniowie (kl. III b, IV a, b i V) wraz z wychowawcami i opiekunami wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu - Drodze Krzyżowej na Świętych Schodach w Sanktuarium Podwyższenia Krzyża w Sośnicy*, która była dopełnieniem rekolekcji wielkopostnych dla naszych dzieci. Kustosz Sanktuarium, ks. prof. Mieczysław Kogut po serdecznym powitaniu nas w progach świątyni, opowiedział o historii tego miejsca i przewodniczył w liturgii.

Klasy VI a, VI b i VII a podczas wycieczki do Wrocławia odwiedziły Muzeum Etnograficzne oraz punkt widokowy Sky Tower. W muzeum oglądali wystawy: "Dawna Wieś Dolnośląska"  i  wystawę "Wiosenna Plastyka Obrzędowa" z 950 eksponatami pisanek.

 

 

16 marca gościliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa Ojca Piotra Nowaka, który w swojej nauce rekolekcyjnej, opowiadał nam o Bogu, dotykając prawdziwych wartości naszego życia – miłości, dobroci, wzajemnego szacunku, zrozumienia i prawdy. Zachęcał nas, abyśmy każdego dnia potrafili wybaczać i pomagać drugiemu człowiekowi.

 

Umiejętność czynienia dobra to coś, co daje nie tylko poczucie satysfakcji i radości. Przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w akcji "Tydzień dobrych uczynków", koordynowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu. Każdy uczeń w wyznaczonym terminie mógł poczuć smak czynienia dobra poprzez podjęcie samodzielnie bezinteresownych działań na rzecz drugiego człowieka i zwierząt.

Międzyzerówkowy konkurs zakończył się remisem. Było super!

 

 

Przestawiamy wyniki konkursu "Rodzinna pisanka wielkanocna". Gratulujemy laureatom!

 

 

Budzimy wiosnę! czyli pierwszy dzień wiosny na kolorowo. 21 marca wszyscy uczniowie ruszyli w kolorowym korowodzie, ustrojenie kwiatami, wyposażenie w instrumenty muzyczne, niosąc kolorowe Marzanny z okrzykiem na ustach: Budzimy wiosnę!

 

 

Aby pomóc sobie w zapamiętywaniu zależności pomiędzy poszczególnymi jednostkami...