24 stycznia odbył się bal karnawałowy dla naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć tutaj i na FB szkoły.

 

 

W piątek 25 stycznia dla dzieci Panie z przedszkola przygotowały zabawę karnawałową. Wszystkie dzieci były przebrane w stroje i świetnie się bawiły.

 

 

Fotorelacja z Dnia Babci i Dziadka w naszym przedszkolu. Zapraszamy do obejrzenia.

 

 

Film naszych uczniów "Skazani na wolność" zajął I miejsce! Serdeczne gratulacje dla Mileny Szafrańskiej, Martyny Czyczerskiej i Macieja Żygadło oraz pana Dominika Grąza po kierunkiem, którego powstał utwór. Ponadto Maciej Żygadło zdobył I miejsce jako najlepszy aktor.

 

 

 Co ma wspólnego matematyka z grochem i wykałaczkami? Rozpoznawanie i tworzenie brył.

 

 

Retoryka na zajęciach j. polskiego w klasach ósmych.

 

 

Zapraszamy do udziału w Mistrzostwach Sudoku Dolnego Śląska. Pierwszy etap eliminacyjny odbędzie się już 18 lutego w naszej szkole. Zgłoszenia u nauczycieli matematyki.  Warto spróbować.

 

 

Przywracamy gry stolikowe, gry planszowe, gry logiczne. Warto też dodać, że kostki (sześciany) do gry robimy sami, a nakrętki wykorzystujemy jako pionki. 

 

 

Buciki dla dzieci z Kenii zapakowane i wyruszają w daleką podróż, najpierw do Warszawy, a następnie samolotem do Kenii, do miejscowości Maili Tatu Tu. Dziękujemy Wam serdecznie. Kolejny raz nie zawiedliście.

 

 

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
Od stycznia 2019 roku społeczność  Szkoły Podstawowej w Sadkowie  rozpoczęła adopcję  klasy przedszkolnej z Kenii.
Z powodu emigracji ekonomicznej i bardzo wielu chorób dzieci z Maili Tatu nie mają rodziców. Niektóre mają dziadków. Zwykle ich dzień zaczyna się kubkiem herbaty na śniadanie. Szkoła jest jedynym miejscem, gdzie mogą dostać posiłek.

Od stycznia 2019 wszyscy uczniowie naszej szkoły biorą udział w adopcji pieska ze Schroniska w Korabiewicach. Każda klasa ma swoją cegiełkę. Hansa wspieramy już od poprzedniego roku szkolnego. Udało nam się przekazać  650 zł na jedzenie i leki dla niego. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w szkolne działania wolontariatu. I pomagamy nadal.