Andrzejkowe wróżby bardzo nam się podobały, ale najwięcej chętnych było do lania wosku :)

 

 

Mamy zaszczyt poinformować, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursów z j. angielskiego i j. niemieckiego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy. Oto wyniki!

 

Sukces naszych uczniów na wojewódzkich zawodach lekkoatletycznych w Wałbrzychu w dniu 28.10.2017. 1 m-ce Michała Tyszki w rzucie piłką lekarską, 1 m-ce Stefanii Święchowicz w skoku w dal, 3 m-ce Zuzanny Sudoł w biegu na 300 m, 4 m-ce Maćka Dmowskiego w biegu na 60 m.

 

Jesień to wyjątkowa i piękna pora roku, a jesienne dary dają nieograniczone możliwości naszej wyobraźni. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci wykonały kasztanowe ludziki oraz jeżyki, które były zrobione z liści. Zajęcia miały na celu rozwijanie wyobraźni oraz wyrabianie i doskonalenie sprawności manualnych.

 

Dzieci z zerówki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Dzieci przyniosły do szkoły obrane  marchewki.

 

27 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas I. Przysięgę składało 29 uczniów. Pierwszoklasiści, wraz z pomocą starszych kolegów, przygotowali uroczystą akademię. Po pięknym występie, w którym nie brakowało wierszy, piosenek i uśmiechu pierwszaków wszyscy zebrani   uznali,   iż   można   dzieci   włączyć   do   braci   szkolnej.  

W dniu 26 października w naszej szkole zapachniało:) Wszystko za sprawą domowych wypieków, których aromat wypełnił szkolny hol. Babeczki, pączki, bułeczki drożdżowe, ciasta i inne słodkości skusiły chętnych do ich zakupu. Kolejka zdawała się nie mieć końca.

 

Przedstawiamy pismo Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu dotyczące profilaktyki wszawicy. Prosimy o zapoznanie się z załącznikami.

 

 

21 października odbył się marsz na orientację, przedstawiamy nasze wspaniałe trzy drużyny w składzie:
Pierwsza - Karolina Małolepszy, Wiktoria Kiź, Zuzanna Sudoł
Druga - Wiktoria Bijak, Hania Radoń, Radek Pałys
Trzecia - Maciek Dmochowski, Michał Sala i Szymon Chmurzyński

Dnia 20 października odbyła się wycieczka  klas zero do Sali zabaw „ Piotruś”. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Czas spędzony w Sali zabaw przyniósł wiele radości o czym świadczyły uśmiechy na twarzach dzieci.

 

W klasach V-VII p. Alicja Sudoł przeprowadziła projekt na sześcian matematyczny z origami. Oto wytwory naszych uczniów.

 

Świetnie wypadli nasi uczniowie w strzelaniu, zajmując 6-te miejsce na 27 drużyn z terenu naszego województwa. Naszych barw bronili: Martyna Grzegorczyk, Jagoda Przybysz, Karolina Sala, Zuzanna Sudoł, Wiktoria Bijak, Julia Budzeń, Jarek Łacina, Filip Piątkowski, Sebastian Kwiecień, Tomek Jarosz i Maciek Dmochowski.