12 stycznia odbyło się wzruszające spotkanie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sadkowie z podopiecznymi Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Małkowicach. Dzieci zaprezentowały przygotowane jasełka oraz koncert kolęd. Starsi bardzo chętnie włączyli się we wspólne kolędowanie i po chwili, po kaplicy, w której się zgromadziliśmy, rozchodził się donośny głos.

 

​Uczniowie klasy V mieli dziś- 10.01.2018 okazję poznać tajniki pracy tłumacza. W ramach działań doradztwa zawodowego - Poznajemy różne zawody, Pani Monika Werner-Góźdź przeprowadziła bardzo ciekawe warsztaty, ukazując dzieciom szczegóły pracy w tym zawodzie.

 

Klasa 0 a i 0 b podczas balu karnawałowego w naszej szkole.

 

 

 

 

Prezentujemy uczniów, którzy najlepiej wypadli w etapie szkolnym (w poszczególnych kategoriach wiekowych):

 

 

Mamy zaszczyt poinformować, że Radosław Pałys z klasy VI a i Zuzanna Sudoł z klasy VII a, zostali wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Matematyczny". Gratulujemy!

 

W niedzielę, 7 stycznia nasi uczniowie mieli zaszczyt wystawić szkolne jasełka w kościele parafialnym pw. Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Jaszkotlu. Gromkie brawa pod koniec i komentarze od parafian, że było wspaniale i częściej pragną podziwiać nasze występy to dowód na to, że młodzi artyści wystąpili znakomicie.

 

Podziękowania dla firm oraz osób wspierających nasze akcje.

 

 

22 grudnia klasa VII, a po przeczytaniu fragmentu Pisma Św. i podzieleniu się opłatkiem,  zasiadła wspólnie do wigilijnego stołu. W spokojnej atmosferze rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie.

 

 

W konkursie wzięło udział 29 uczniów z podziałem na dwie kategorie: dla uczniów klas 0-III (23 prace) i klas IV-VII (6 prac). Konkurs przeprowadziła Pani Arleta Molisak.

Komisja w 7-osobowym składzie: p. Urszula Gaber, p. Małgorzata Błażejewska- Koguciuk, p. Tomasz Piątek, p. Anna Kowalczuk, p. Maria Bednarz, p. Małgorzata Szafrańska i Milena Szafrańska oceniała prace biorąc pod uwagę następujące kryteria:

W piątek 22 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klas IV pod kierunkiem Pani Arlety Molisak, Pani Kingi Kalinowskiej i Pani Małgorzaty Samborskiej. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię świąt Bożego Narodzenia.

 

19.12.2017 r. w szkole Samorząd Uczniowski z klasami trzecimi zorganizował Bożonarodzeniowy Kiermasz. W całej szkole pachniało piernikami i słychać było kolędy śpiewane przez uczestników konkursu kolęd. Wszyscy poczuli, że święta tuż, tuż.