Przedstawiamy jadłospis dla szkoły i przedszkola na tydzień 22 - 26.10.2018 r.

 

 

 

Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało bezpłatną wystawę poświęconą dorobkowi II Rzeczypospolitej. Ekspozycja składa się z 11 plansz. Przedstawiają one wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz dorobek II Rzeczypospolitej,

Tegoroczni  wirtualni opiekunowie Hansa / według kolejności zgłoszeń /:

 

 

"Od ziarenka do bochenka" W tym tygodniu dzieci z przedszkola dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka.” Poznały etapy pracy nad wytwarzaniem chleba oraz uświadomiły sobie, że chleb jest produktem ciężkiej pracy wielu ludzi. Wiedzą już, że rolnik sieje i zbiera ziarna z pola, potem zawozi je do młyna.

Uczniowie klas V-VIII wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON- włącz historię! Na lekcjach historii pisali kartki do Powstańców Warszawskich.

 

 

W dniach 17-18 października w naszej szkole mogliśmy oglądać wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej pt. "Ojcowie Niepodległości". Wystawa była chętnie oglądana przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Za jej zorganizowanie serdecznie dziękujemy Pani Edycie Niemczynowskiej i Panu Adrianowi Misiurze z Towarzystwa Przyjaciół Smolca.

 

Na podłodze jest bardzo wygodnie. Czy to matematyka? Okazuje się, że tak. I to w dodatku w klasie VIII.

 

 

Po przedczytaniu lektury „Akademii pana Kleksa” moi podopieczni wykonali swoje lekturowe pudełka.
Dzieci chowały do pudełek przedmioty związane z bohaterami, wydarzeniami, sytuacjami, miejscami akcji czy wątkami. Były to zrobione własnoręcznie postacie, przedmioty, symbole oraz cytaty, historie itp.

 

W naszej szkole do czwartku można zobaczyć wystawę pt. "Ojcowie Niepodległości". Wystawa składa sie z 13 roll-upów poświeconych wybitnym postaciom naszej historii, które znacząco przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawę w pierwszej kolejności zobaczą uczniowie szkół w Jaszkotlu, Sadkowie i Smolcu, a następnie, dzięki uprzejmości GOKiS, zostanie ona udostępniona wszystkim chętnym od piątku 19.10 do piątku 26.10 w bibliotece smoleckiej przy ul. Głównej 47 w godzinach jej otwarcia

Poniżej znajduje się jadłospis dla przedszkola i szkoły od 15.10 - 19.10. 2018 r.

 

 

 

W związku z co miesięcznym naliczaniem opłat za obiady dziecka w szkole i przekazywaniem tych informacji rodzicom/opiekunom, prosimy o zalogowanie się w systemie e.przedszkole. Do logowania  potrzebny jest wirtualny numer karty oraz pesel dziecka. Wirtualny numer karty jest nadany przez szkołę na prośbę rodziców dziecka. Mogą go Państwo otrzymać po wysłaniu prośby na adres mailowy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w sekretariacie przedszkola u Pani intendentki. Prosimy o wygenerowanie swojego konta dostępu do systemu według instrukcji na stronie e.przedszkole.

W związku z co miesięcznym naliczaniem opłat za wyżywienie i pobyt dziecka w przedszkolu oraz przekazywaniem tych informacji rodzicom/opiekunom, prosimy o zalogowanie się w systemie e.przedszkole. Do logowania  potrzebny jest numer karty i pesel dziecka. Prosimy o wygenerowanie swojego konta dostępu do systemu według instrukcji na stronie e.przedszkole. Na konto dziecka będą Państwo otrzymywać wszystkie informacje o wysokości opłat za dany miesiąc.