8 lutego uczniowie naszej szkoły, mogli nie tylko pokonywać rekordy, w liczbie zjadanych pączków, ale ...
mogli wziąć udział w zmaganiach matematycznych pt. Pieczemy pączki. Zadanie polegało na odpowiednim obliczeniu poszczególnych składników, z zachowaniem proporcji, jeśli zabraknie nam jajka.

 

Poranne kodowanie na dywanie w klasie 0 a.

 

 

 

06 lutego 2018 klasy V, VI a i VI b  uczestniczyły w przedstawieniu pt. "Piekło - Niebo". Uczniowie byli zachwyceni zwłaszcza scenografią i efektami dźwiękowymi.
Spektakl poruszył młodego widza, pokazywał sprawy ważne, sprawy codzienne, sprawy trudne ... .

 

Fotorelacja z Dnia Przytulania w naszej szkole.

 

 

Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole pocztę walentynkową. Każdy może wrzucić kartkę walentynkową do skrzynki w holu szkoły. Zapraszamy!

 

 

Jak co roku, na przełomie listopada i grudnia, w naszej szkole odbyła się wielka zbiórka monet w ramach XVIII edycji Góry Grosza. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

 

6 lutego klasy pierwsze odwiedziły Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Uczniowie poznali historię powstania uniwersytetu i przepiękną opowieść o miejscowym krasnalu - Ekonomku. Dzieje te przedstawiła nam pani Tamara Chorążyczewska, która jest także autorką bajki o wrocławskich krasnalach.

 

Tuż przed obchodami Światowego Dnia Chorego uczniowie klas I-II i IV-V włączyli się do akcji Marzycielska Poczta i pisali listy oraz tworzyli laurki do chorych dzieci. To już druga akcja przeprowadzona w naszej szkole i na pewno nie ostatnia!

 

Uczniowie klasy 0 a i 0 b  odwiedzili Wystawę Klocków Lego na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Uczniowie podziwiali gotowe makiety, spróbowali także swoich sił w budowaniu. Zabawa była wesoła!

 

 

Klasa 0 a pomaga zwierzętom w zimie. Dzieci zbudowały karmniki i dokarmiały ptaki. 

 

 

 

W czwartek, 1 lutego odbędzie się w szkole zebranie organizacyjne rodziców dzieci komunijnych z katechetką.

godz. 17:00 dla grupy z Sadkowa ( I piętro sala nr 15)

godz. 17:30 dla grupy z Jaszkotla ( I pietro sala nr 16).

 

11 stycznia odbyła się szkolna loteryjka wolontariatu. Nasi uczniowie, biorąc udział w zabawie, zawsze wygrywali. Jednocześnie zbieraliśmy fundusze, aby zakupić drobne niespodzianki dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Małkowicach.