25 kwietnia piątoklasiści wraz z Paniami: A. Molisak , A. Sudoł oraz U. Gaber odwiedzili dzieci w  Niepublicznym Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaszkotlu. Przedstawienie przygotowane przez młodych wolontariuszy, wspólnie zaśpiewane piosenki, barwne stroje oraz magiczna moc muzyki sprawiły, że wyjątkowi widzowie mogli przenieść się do krainy baśni.

 

Klaudia Waszczyk, Oliwia Jas, Maja Tołkacz  z klas 0 a i b podczas konkursu recytatorskiego w przedszkolu w Kątach Wrocławskich pod opieką p. Darii Turowskiej.

 

 

Przypominamy naszym uczniom, którzy zdecydowali się na wspólną adopcję psa Hansa, o przyjętym na siebie obowiązku składki miesięcznej.

 

 

Szkolny Konkurs Recytatorski poezji patriotycznej zachęca do promowania wśród dzieci i młodzieży treści
o tematyce patriotycznej.

 

 

Uczniowie klasy VI a zakończyli przygodę z lekturą „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”, projektując i robiąc wspaniałe makiety planety Xorax. Wykazali się niezwykłą pomysłowością i twórczym, ambitnym podejściem do pracy. BRAWO!

 

Kanapki z chleba wieloziarnistego z twarożkiem, rzodkiewką i samodzielnie wyhodowanym szczypiorkiem smakują wyśmienicie! Wszystko zostało zjedzone do ostatniego okruszka! :)

Zerówki odwiedziły Bibliotekę w Kątach Wrocławskich. Po lekcji bibliotecznej wybraliśmy się na lody i na spacer po parku staromiejskim.

 

 

Pierwszoklasiści i drugoklasiści wybrali się na wiosenną lekcję przyrody do sadu w Stacji Oceny Odmian w Zybiszowie. Zdobywali wiedzę między innymi o tym, jak z kwiatów powstają owoce. A wszystko w słońcu, w zapachu kwitnących drzew i wśród odgłosów brzęczenia pracowitych owadów. Serdecznie dziękujemy Pani Wiesławie Smolarczyk za zaproszenie oraz Panu Piotrowi Laskowskiemu za przekazaną wiedzę! Było pięknie!

 

W szkolnym konkursie wiedzy o Indiach nagrody wylosowali:
Jakub Liberka i Maciej Dmochowski.
Gratulujemy!!!

 

 

Zegary, zegarki czyli mierzymy czas w klasie 0 b.

 

 

Śniadanie daje moc w klasie 0 b.

 

 

Klasa VI a w ramach projektu „Od ziarenka do bochenka” przygotowała prezentacje i filmiki na ten właśnie temat. Na szczególną uwagę zasługują dwie prace: Mai Krzemianowskiej i Wiktorii Bijak. Dziewczynki  wykorzystały materiały polonistki i swoje własne, dzięki czemu ich prace są pełne i ciekawe.
Zapraszamy do oglądania...