21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości. W tym dniu Samorządu Uczniowski na pierwszej lekcji rozda każdemu uczniowi żółtą buzię, na której trzeba wpisać nad uśmiechem jedno pozytywne słowo. Te buzie potem uczniowie nakleją na dużym brystolu i w ten sposób powstanie szkolna mapa dobrych słów.

Klasa 0 b bawiła się w projektantów mody, zajęcia miały na celu przede wszystkim dobrą zabawę oraz rozwijanie sprawności manualnych, inwencji twórczej. Oto powstałe dzieła.

 

Klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach muzealnych w Muzeum Miejskim we Wrocławiu. Tematem przewodnim było życie i zwyczaje pierwszych ludzi. Uczniowie wzięli także udział w warsztatach.

 

 

14 listopada naszą szkołę odwiedził ŁÓDZKI DUET AKORDEONOWY -Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barasiński. Duet powstał w 1981 roku. Panowie w barwny i ciekawy sposób zaprezentowali akordeon, jego budowę i sposób gry.

​Kochani, trzymajcie kciuki.

Już we wtorek półfinał konkursu "zDolny Ślązaczek" z języka polskiego i matematyki, do którego, z naszej szkoły, zakwalifikowali się: Radosław Pałys z klasy VI i Zuzanna Sudoł z klasy VII.

Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy, choć macie sami doskonalsze wznieść. Na nich się jeszcze święty ogień żarzy..."Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej  w Sadkowie w drodze na pobliski cmentarz. Chcemy pomóc w porządkowaniu oraz potwierdzamy swoją pamięć przez zapalenie zniczy.

 

W dniu 8 listopada w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Śpiocha. Uczniowie mogli przyjść do szkoły w piżamach. Wszyscy świetnie się bawili.

 

 

Od 4 listopada Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczęło zajęcia integracyjne z podopiecznymi Niepublicznego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jaszkotlu.  W ten sposób pragniemy kształtować w naszych uczniach : tolerancję, wrażliwość i otwartość wobec osób niepełnosprawnych.

 

Klasa V przygotowuje się na lekcjach  do Narodowego Święta Niepodległości. 

 

 

Informujemy, że w dniu 09.11.2017 r. o godzinie 17.30, odbędzie się zebranie rodziców. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

Brawo dla Mileny Szafrańskiej z klasy VII b, która zajęła I miejsce w szkolnym konkursie pt. Matma w realu. Konkurencja była duża, a pytania niełatwe.

 

 

We wtorek, 31 października- w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych-  chętni uczniowie naszej szkoły wraz z bliskimi i Panią katechetką Arletą Molisak wzięli udział w Marszu Wszystkich Świętych, który odbył się w Kątach Wrocławskich.