Przedstawiamy jadłospis na kolejny tydzień.

 

 

 

Miło nam poinformować o wynikach konkursu zDolny Ślązaczek z języka niemieckiego. Lista zakwalifikowanych do etapu powiatowego:

Zuzanna Sudoł,

Milena Szafrańska,

Maciej Dmochowski.

Uczniowie klasy szóstej włączyli się do projektu szkolnego „Sałatkowa salsa” i na lekcjach języka polskiego redagowali swoje przepisy na kolorowe, zdrowe oraz smaczne dania.

 

 

Wycieczka klas zero do sali zabaw Piotruś. Dzieci mogły się tam bawić, coś przekąsić i się zrelaksować.

 

 

Podsumowanie pracy z lekturą "Balladyna".

 

 

Pamiętacie o naszym zobowiązaniu?  
Już prawie od roku jesteśmy wirtualnymi opiekunami Hansa - naszego pieska ze Schroniska dla zwierząt w Korabiewicach. Oto i on.

 

Jesienią wszystkie leśne zwierzęta intensywnie przygotowują się do zimy.
Zmieniają "suknie" na zimowe, gromadzą pożywienie na długie, zimowe dni, budują domki, żeby w nich przespać zimę, intensywnie żerują, żeby obrosnąć w tłuszcz, dający zabezpieczenie przed zimnem.

 

Miło nam poinformować, że do etapu powiatowego "zDolnego Ślązaczka" z języka polskiego zakwalifikowali się: Zuzanna Sudoł, Sylwia Brondel, Jagoda Przybysz, Milena Szafrańska.
Natomiast, z matematyki - Zuzanna Sudoł, Hanna Radoń, Radosław Pałys.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach szczebla powiatowego.

W dniach 22 - 26 października odbył się tydzień promujący zdrowe odżywianie Sałatkowa Salsa czyli Festiwal smacznych i zdrowych pomysłów żywieniowych. Uczniowie przyrządzali zdrowe posiłki, omawiali ich wartości odżywcze, zorganizowali wystawę koktajli, przygotowali mini występy dla młodszych kolegów z przedszkola. Oczywiście nie mogło odbyć bez degustacji soku jabłkowego.

 

Zdjęcia z warsztatów mydlarskich w klasach czwartych.

 

 

 

Cytrynki z przedszkola i wolontariusze ze szkoły razem na zajęciach. Było wesoło, kolorowo, smacznie i zdrowo. Owocowe koreczki według życzenia i kanapkowe misz-masz. Wspólne rozmowy, zabawy, śpiew, przygotowanie posiłku. No i oczywiście .... mniam .... mniam.  Nawet okruszki nie zostały.

 

W naszej szkole po raz kolejny rusza projekt "Sałatkowa Salsa". Szczegóły na plakacie. Zapraszamy wszystkich do udziału! Uwaga! jutro (24.10) dzień soku jabłkowego- na przerwach robimy sok, jeśli macie nadmiar kubeczków, to prosimy rodziców o rozdanie ich swoim dzieciom.