Dnia 08.01.2016 r. uczniowie klasy I b w trakcie zajęć zrobili konkurs na najpiękniejszego bałwana. Dzieci utworzyły pary i wspólnie lepiły bałwany na boisku szkolnym. Oczywiście ciężko było wybrać tego najpiękniejszego, dlatego wszyscy byli zwycięzcami. Uczniowie świetnie współpracowali ze sobą, co potwierdzają fotografie.

Informujemy, że szkoła wspiera akcję fundacji "Dzieci Orientu". W dniu 26.01.2016 roku w naszej szkole odbędzie się spotkanie z Panią Sylką Rayską oraz wolontariuszami z Polski i Indii. Osoby chętne, które chcą włączyć się do naszej akcji mogą składać dary dla dzieci w postaci przyborów szkolnych. Serdecznie dziękujemy!

 

Już kolejny rok z rzędu nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Góra Grosza". Rozpoczęła się ona na przełomie listopada i grudnia 2015, a swój finał będzie miała na początku roku 2016. Akcja ma na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego.

22 grudnia w naszej szkole odbyły się tradycyjne JASEŁKA. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas II a i II b wraz z wychowawczyniami Panią Beatą Dudziak i  Panią Moniką Kraśniańską. Spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, która na ten dzień zmieniła się w betlejemską szopkę, były też choinki i pasterskie ognisko. Dekoracje przygotowali rodzice uczniów klasy II b. Serdecznie za to dziękujemy! Dzieci w pięknych strojach występowały przed całą społecznością szkolną oraz przybyłym księdzem i rodzicami. Przedstawienie przeplatane kolędami wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój.

"Świąteczny Taniec na Rynku we Wrocławiu odbył się 22 grudnia wieczorem. Pod choinką zgromadziło się około czterystu osób, a wśród nich tancerze m.in. z Oławy, Kątów Wrocławskich, Dzierżoniowa i Wrocławia. Zgromadzeni odtańczyli w czapkach mikołajowych na głowach, przygotowany wcześniej krótki układ choreograficzny, podzielili się świątecznymi przysmakami i złożyli sobie świąteczne życzenia. Uczestników zabawy odwiedziła profesor Alicja Chybicka, ponieważ wspierają oni Przylądek Nadziei i akcję internetową "Cześć jak czapka"."

W dniu 22 grudnia każda klasa zorganizowała Wigilię. Klasa V a chciała podzielić się kilkoma zdjęciami z tego dnia. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

 

 

W tym dniu dzieci udały się na salę gimnastyczną, by oglądać Jasełka przygotowane przez klasy pierwsze. Po Jasełkach odbyła się wigilia w klasie, dzieci śpiewały kolędy, składały sobie życzenia i kosztowały pysznych ciast przygotowanych przez rodziców.

 

W dniu 21 grudnia klasy V a i V b kolędowały wspólnie podczas lekcji języka niemieckiego do akompaniamentu naszej zdolnej uczennicy, Sylwii Brondel. Uczniowie zaśpiewali  wiele kolęd m.in. "Stille Nacht" ("Cicha Noc"), która powstała w 1818 roku w Austrii- jednym z krajów niemieckojęzycznych. Została ona przetłumaczona na ponad 300 języków, w tym także polski.

Informujemy, że w okresie przerwy świątecznej w szkole organizuje się zajęcia świetlicowe dla naszych uczniów. Rodzice, którzy zdecydują się na opiekę świetlicową proszeni są o kontakt ze szkołą (71-316-61-53).

18 grudnia 2015 r. odbyła się premiera spektaklu profilaktycznego pt. „Jedz zdrowo”. Młodzi artyści w humorystyczny sposób przedstawili niezdrowe przekąski, tak lubiane szczególnie przez dzieci oraz zdrową alternatywę. Można przecież jeść smacznie i zdrowo! I miejmy nadzieje, że właśnie to hasło będzie przyświecać naszym milusińskim.

Dnia 17 grudnia 2015r. uczniowie klas I i II b wraz z wychowawcami oraz katechetką - Panią Arletą Molisak po raz pierwszy gościli w Powiatowym Zespole Szkół Nr 1 w Krzyżowicach na plenerowych jasełkach, które cieszą się tu wieloletnią tradycją (organizowane od 1997r.) i dużą popularnością. Inscenizacja odbyła się na dziedzińcu szkoły.