8 czerwca, już po raz trzeci, przyłączymy się do akcji promującej czytelnictwo "Jak nie czytam, jak czytam". Chcemy, aby uczniowie w miłej, swobodnej atmosferze, w towarzystwie kolegów i koleżanek, po prostu czytali.

 

 

25 maja klasy siódme odwiedziły wrocławski Capitol. W teatrze wzięliśmy udział w lekcji teatralnej o strachu na podstawie musicalu Frankenstein. Lekcja była bardzo ciekawa, siódmoklasiści dowiedzieli się jakie efekty budują napięcie podczas spektakli- od muzyki po efekty świetlne. Na koniec obejrzeliśmy krótką scenę z musicalu Frankenstein.

 

21 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Sadkowie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej , którego głównym celem było popularyzowanie utworów o tematyce patriotycznej. Poza tym całe przedsięwzięcie skupiło się na utrwaleniu poczucia dumy narodowej i promowaniu młodych talentów.
Było to niezwykłe święto wszystkich, którzy pięknym, polskim słowem chcą oddawać cześć naszemu krajowi, a dzięki temu kształtować silną więź z narodem, jego historią, tradycją i wartościami.

Poradnik dla rowerzystów, który przygotowuje się do zdobycia karty rowerowej.

 

 

Dnia 15 maja w Szkole Podstawowej w Sadkowie odbyła się  szkolna debata z udziałem uczniów klas II-VII, podczas której uczniowie Samorządu Uczniowskiego przedstawili definicję patriotyzmu oraz scharakteryzowali postawy, jakie można prezentować względem państwa i narodu. Zostały zaprezentowane krótkie filmy o tematyce historycznej i patriotycznej. Następnie uczniowie opowiedzieli o tym jakie są zachowania patriotyczne, tworząc hierarchię ich ważności.

 

Uczniowie klasy VI a wzięli udział w wiosennej edycji międzynarodowego projektu Dzieci Listy Piszą! Napisali swoje pierwsze, prawdziwe listy do kolegów i koleżanek z Kijowa i po miesiącu otrzymali upragnione odpowiedzi. Emocje przy odpakowywaniu były naprawdę duże… Oprócz miłych słów, w niektórych listach kryły się drobne prezenty...

 

W ramach akcji ZACZYTANI.pl nasi wolontariusze segregują książki, które zostaną przekazane do placówek medycznych w całej Polsce. Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym darczyńcom oraz pracowitym wolontariuszom.

Jesteście wspaniali !

Dyplom dla Zuzanny Sudoł i Radosława Pałysa w konkursie Kangur Matematyczny.

 

 

Kiedy byłam mała, przychodziłam na łąkę, puszczałam latawce i samoloty… Kochałam to…
Potem przestałam chcieć, przestałam marzyć…
Zaczęłam wieść życie nastolatki…, pełne chaosu, zabawy, ale też melancholii…
Następnie jako dorosła kobieta posmakowałam pracy… Czułam się jak zamknięte w klatce zwierzę…, jak cyborg wykonujący mechanicznie wszystkie odgórnie zaplanowane ruchy.
Wtedy zaczęłam tęsknić za swoim dzieciństwem, za latawcami i samolotami….
Dlatego śpiewam…., dlatego…, zresztą zobaczcie sami…

09 maja uczniowie klasy V  opracowywali Kodeks Postaw Patriotycznych. Oto część wspólnych ustaleń.

 

 

Zachęcamy naszych uczniów do udziału w zbiórce książek już przeczytanych dla szpitalnych bibliotek. Na parterze szkoły będzie pojemnik na książki, które zostaną przez Szkolne Koło Wolontariatu, dostarczone do punktu zbiórki w ramach organizowanej akcji w 7 polskich miastach.

 

Właśnie otrzymaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu  "KANGUR MATEMATYCZNY"! Miło nam poinformować, że Radosław Pałys z klasy VI a oraz Zuzanna Sudoł z klasy VII a otrzymali wyróżnienia.

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.