Retoryka na zajęciach j. polskiego w klasach ósmych.

 

 

Zapraszamy do udziału w Mistrzostwach Sudoku Dolnego Śląska. Pierwszy etap eliminacyjny odbędzie się już 18 lutego w naszej szkole. Zgłoszenia u nauczycieli matematyki.  Warto spróbować.

 

 

Przywracamy gry stolikowe, gry planszowe, gry logiczne. Warto też dodać, że kostki (sześciany) do gry robimy sami, a nakrętki wykorzystujemy jako pionki. 

 

 

Buciki dla dzieci z Kenii zapakowane i wyruszają w daleką podróż, najpierw do Warszawy, a następnie samolotem do Kenii, do miejscowości Maili Tatu Tu. Dziękujemy Wam serdecznie. Kolejny raz nie zawiedliście.

 

 

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
Od stycznia 2019 roku społeczność  Szkoły Podstawowej w Sadkowie  rozpoczęła adopcję  klasy przedszkolnej z Kenii.
Z powodu emigracji ekonomicznej i bardzo wielu chorób dzieci z Maili Tatu nie mają rodziców. Niektóre mają dziadków. Zwykle ich dzień zaczyna się kubkiem herbaty na śniadanie. Szkoła jest jedynym miejscem, gdzie mogą dostać posiłek.

Od stycznia 2019 wszyscy uczniowie naszej szkoły biorą udział w adopcji pieska ze Schroniska w Korabiewicach. Każda klasa ma swoją cegiełkę. Hansa wspieramy już od poprzedniego roku szkolnego. Udało nam się przekazać  650 zł na jedzenie i leki dla niego. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w szkolne działania wolontariatu. I pomagamy nadal.

 

Przedstawiamy jadłospis na kolejny tydzień.

 

 

 

W ramach współpracy w IPN w szkole zorganizowano wystawę o I Kompanii Kadrowej, będącej pierwszym od czasów Powstania Styczniowego regularnym oddziałem Wojska Polskiego. Ciekawe, stare fotografie w kolorze sepii pokazują żołnierzy Legionów Polskich.

 

20 grudnia cała szkoła przeniosła się za pomocą magii słowa, tańca i muzyki w świat wigilijnej opowieści…Opowieść tę snuł mały, niewidomy chłopczyk. Dzięki ukochanej mamusi ukazały się nam postacie znane z różnych utworów literackich. Każda z nich coraz bardziej przybliżała nas do cudu Bożego Narodzenia, a także sprawiała, że serca stawały się otwarte na innych.

Podziękowania za przeprowadzone akcje szkolne od Schroniska dla zwierząt oraz od Sióstr Misjonarek :-)

 

 

A wdzięczność nasza bez granic...

 

 

Rozstrzygnięcie przetargu na wybór dostawców artykułów spożywczych, na rzecz Szkoły Podstawowej w Sadkowie- Rozstrzygnięcie postępowania: