Uczniowie klas czwartych zmienili się dziś na chwilę we wróżki i wróżbitów, do których ustawiały się kolejki, aby dowiedzieć się, jaka czeka ich przyszłość. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Pana Janusza. Potrafił wyczarować niezwykłe kształty z wosku i, co więcej, nadać im nazwy.

 

Pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowanie za udostępnienie nam pomieszczeń do rozegrania Dolnośląskiego Meczu Matematycznego w dniu  29 listopada 2017 r.

 

 

Pierwszy mecz matematyczny rozegrany w ramach Dolnośląskich Rozgrywek Matematycznych o Puchar Prezesa Fundacji Matematyków Wrocławskich. ​Nasza 12-osobowa drużyna pokonała w Meczu Matematycznym ( 29,5 : 9 ), który rozegraliśmy w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, Szkołę Podstawową nr 1 w Kątach Wrocławskich.

 

Dzień Marchewki był bardzo pomarańczowy, a soki własnoręcznie robione - pyszne i zdrowe!

Mniam, mniam...

 

A dziś mama Tobiasza odwiedziła nas z koszem pełnym jesiennych przetworów. Później był pyszny poczęstunek. I jeszcze jedna dokładka.  

 

 

Zajęcia badawcze z wodą w kl. 0 b. 

 

 

W tym dniu dzieci przedstawiały swoje misie, opowiadały jak mają na imię i  od kogo je dostały.  Cały dzień upłynął na zabawach z misiami. Wspólne świętowanie zakończyło się tańcami z udziałem misiów.

 

Ten nowy projekt Budzącej Się Szkoły zainspirował klasę VI a, która chce poznawać dzięki niemu nowych ludzi, odwiedzić nowe miejsca i zdobywać cenne doświadczenia. Już wkrótce szóstoklasiści będą mogli samodzielnie zaplanować spotkanie z klasą partnerską ze Szkoły Podstawowej w Pręgowie. Tymczasem został wysłany  pierwszy list do uczniów z Pomorza.

 

Niedawno odbyło się przedstawienie profilaktyczne w klasie 0 a, pt. "Jesienna Moc Witamin". Oto krótka fotorelacja.

 

 

22 listopada uczniowie z klas II - VII brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym - Alfik.  W wielkim skupieniu, i z wypiekami na twarzy, rozwiązywali zadania logiczno-matematyczne. Życzymy im powodzenia!

 

Dzieło Wiktorii Bijak wspomnienie wędrującego pamiętnika.

 

 

W dniu 21 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Życzliwości. Każdy uczeń otrzymał uśmiechniętą buzię, na której wpisywali dobre słowa. Potem każdy naklejał buźki na szkolną mapę dobrych słów. Wszyscy świetnie się bawili i przesłali sobie na wzajem życzliwości i uśmiechy.