Było to nasze pierwsze spotkanie ze scenicznym dziełem sztuki baletowej. Uczniowie naszej szkoły w Dniu Dziecka obejrzeli spektakl na motywach baśni Charlesa Perroulta „Kot w butach”. Na scenie Opery Wrocławskiej w bardzo ciekawy, a zarazem nieszablonowy sposób przedstawione zostały przygody magicznego Kota i dzielnego Szewczyka. Mistrzowska ekspresja ciała, żywiołowy taniec artystów, piękne stroje oraz towarzysząca muzyka wywarły na nas niezapomniane wrażenia. To była prawdziwa uczta dla zmysłów!


Dzień Dziecka dla pierwszaków upłynął pod znakiem wielu wrażeń i atrakcji. A to za sprawą ciekawych zajęć poprowadzonych przez panów strażaków z OSP w Gniechowicach. Główną atrakcją dla maluchów był piękny i nowy wóz strażacki z pełnym wyposażeniem potrzebnym do ratowania ludzi. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wnętrze pojazdu. Każdy, kto chciał, wchodził do kabiny wozu i mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak.

We wtorek, 31 maja, klasy drugie odwiedziły Bibliotekę GOKiS w Kątach Wrocławskich. W trakcie zajęć dzieci przypomniały jak należy korzystać z książek, aby mogły służyć długie lata. Pani bibliotekarka zaprezentowała bardzo ciekawe publikacje, zachęcając tym samym młodych czytelników do częstego korzystania z zasobów biblioteki. Następnie wspólnie wykonaliśmy plakat, prezentujący prawidłowy sposób dbania o zdrowie i higienę psów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. A żeby jeszcze milej zakończyć dzień, udaliśmy się do pobliskiej lodziarni na wyśmienite lody.

 

Uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie „Umiem pływać”. Z programu nauki oraz doskonalenia pływania skorzystało łącznie 30 dzieci. Te nieodpłatne zajęcia zostały zrealizowane w Średzkim Parku Wodnym. Podczas zajęć dzieci miały możliwość nauki pływania pod okiem profesjonalnych instruktorów, jak i swobodnej zabawy na terenie basenu. Efekty są zdumiewające! Mamy nadzieję, że zajęcia na długo pozostaną w pamięci jej uczestników.

Początek trzeciej lekcji zapoczątkowała seria krótkich, przerywanych dzwonków. Po ich usłyszeniu uczniowie razem z  prowadzącymi w tym czasie zajęcia opiekunami, udali się drogami ewakuacyjnymi do najbliższych wyjść szkolnych. Rozpoczął się próbny alarm pożarowy. 

 

W tej wyjątkowej edycji konkursu wzięło udział 37 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszej gminy, niektórzy nawet w dwóch kategoriach (proza i poezja).

Prace ujęły jury przede wszystkim bogatym słownictwem, lekkością pióra, niebanalnymi pomysłami i ciekawą kompozycją. Utwory nadesłane na konkurs były rzeczywiście przemyślane, piękne, poruszające i dojrzałe. Czytano je z przyjemnością (prace nagrodzone znajdują się na końcu artykułu w załącznikach).

25 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się gminny konkurs „Asy z III klasy”. Wzięły w nim udział „Asy”- uczniowie klas III reprezentujący szkoły- SP Smolec, SP Małkowice, SP nr 1 w Kątach Wrocławskich, SP nr 2 w Kątach Wrocławskich, SP w Zachowicach i SP w Gniechowicach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. III- Michalina Mastalińska i Izabela Fronia.

Nasz szkolny mistrz szachowy ćwiczy pod okiem swojego trenera Pawła Olszewskiego.

 

 

Osiemnastego maja klasa II b, pracując w zadaniowych stacjach badawczych, wykonywała różne zadania związane z wodą. Uczniowie między innymi sprawdzali jaka substancja się rozpuszcza a jaka nie, a także czy przedmiot tonie czy pływa. Sprawdzali co się stanie, jeżeli do szklanki z wodą będą wrzucać monety. Uczniowie byli bardzo zdziwieni gdy odkryli, że woda tworzy w szklance „górkę”, a mimo to się nie wylewa. Sprawdzaliśmy jak działa płyn do naczyń. To także było sporym zaskoczeniem. Do talerza z wodą nasypaliśmy pieprz, gdy wkładaliśmy patyczki zamoczone w płynie do naczyń, pieprz się rozsuwał na boki!

Dzięki takiej zabawie uczniowie klas pierwszych – za pomocą dotyku – rozpoznawali różne przedmioty. Tematem były przybory szkolne w języku niemieckim. Dzięki zaczarowanemu pudełku Zauberkiste nikt nie musiał zamykać oczu. Zabawa gwarantowana!

 

W dniu 17.05.2016 r. w klasie V a odbyła się wyjątkowa lekcja wychowawcza, a mianowicie jedna z uczennic przyniosła do klasy swoje zwierzątko. Była to świnka morska, która wabi się Mila. Na lekcji mówiliśmy o tym jak należy opiekować się zwierzętami. Wszyscy uczniowie byli zainteresowani i zaskoczeni, ponieważ nikt nie spodziewał się takiego gościa.

17 maja uczniowie klasy I b brali udział w grupowych zmaganiach matematycznych. Podzieleni na grupy wykonywali 4 różne zadania matematyczne. Dzięki tej pracy wszyscy mogli wykazać swoje możliwości oraz przypomnieć sobie zasady współpracy w grupie. Dzieci chętnie rozwiązywały zadania, a następnie je omawiały. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w zajęciach. Z pewnością będziemy powtarzać takie rozgrywki, gdyż uczniowie podczas oceny zajęć doszli do wniosku, że jest to świetna zabawa.