15 marca odbył się w naszej szkole międzynarodowy konkurs pt. Kangur Matematyczny. Wszystkim uczestnikom, a było ich aż 33, życzymy powodzenia. Trzymajcie kciuki  za naszych szkolnych matematyków!

 

 

Recykling to odzyskanie zużytych materiałów i przygotowanie ich do ponownego użycia. W tym celu trzeba te rzeczy posegregować i wysłać do odpowiednich fabryk. A czy można odzyskać poezję z tekstów prozatorskich?! Moi uczniowie udowodnili, że tak…Sami bowiem stali się kreatywnymi fabrykami, by w przypływie weny coś nowego wyczarować.

 

Klasa V aż zaniemówiła, gdy odwiedził ich szkolny MISTRZ LICZBY PI -  Radek Pałys. Brawo.

II miejsce zajęła Oliwka Wysoczańska z klasy V.

 

Z radością informujemy, że Ewa Wyligała z klasy III oraz Radek Pałys z klasy VI zakwalifikowali się do finału Mistrzostw Sudoku Dolnego Śląska.

Życzymy powodzenia!

 

08 marca, oprócz pięknych życzeń i kolorowych kwiatów, odbył się Szkolny Konkurs wiedzy o kobietach – kobietach w polityce, kobietach, które otrzymały Nagrodę Nobla, kobietach znanych i mniej znanych.

Na początku marca klasy szóste omawiały z nowego kanonu lektur powieść Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Jedna powieść - wiele gatunków, jak mówią o niej i piszą inni, zainteresowała młodzież, chociaż na początku przeraziła ilością stron. Na lekcjach języka polskiego podeszliśmy jednak do lektury inaczej.

 

​Świeża woda - zdrowia doda. Klasa V zachęca do picia wody. Nasza pierwsza niebieska środa.

 

 

Drodzy Rodzice,

zapraszamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami dotyczącymi rekrutacji na rok szkolny 2018/2019, dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły:

 

28.02.2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 37 uczestników. Cieszy się on niezmiennie dużym powodzeniem, a to z kolei napawa nadzieją, iż poezja jest zarówno lubiana, jak i rozumiana. Tegoroczny poziom prezentacji utworów był naprawdę wysoki, dlatego komisja nagrodziła wszystkich.

Szkolny konkurs pt. "Rodzinna pisanka wielkanocna", szczegóły konkursu znajdują się poniżej.

 

 

Mamy zaszczyt przedstawić mistrzów rachowania w tym roku szkolnym:

Zuzanna Sudoł  z klasy  VII a 
oraz Radosław Pałys z VI a


Wicemistrzami zostali:

W pierwszym semestrze grupka uczniów z klasy VI a postanowiła spróbować swych sił aktorskich oraz reżyserskich i wspólnie pracowali przez kilka tygodni nad filmem, który miał być zwieńczeniem omawianej lektury „Dynastia Miziołków”. Bawili się przy tym świetnie, co zapewne wszyscy zauważą, oglądając ich dzieło.