Nasi uczniowie odwiedzili niedawno parku nauki i rozrywki w Krasiejowie.

 

 

10 czerwca 2016 r. odbyła się lekcja pokazowa prowadzona przez Pasiekę Smolecką dla naszych uczniów. Uczniowie klas II a, II b i III mieli okazję poznać życie pszczół podczas spotkania z właścicielką pasieki.

 

10 czerwca o 10.00 uczniowie naszej szkoły, podobnie jak uczniowie innych szkół z całej Polski, zebrali się na boisku szkolnym by wspólnie czytać. Przyczyniliśmy się w ten sposób do ustanowienia rekordu czytania w jednym momencie.

W tej ogólnopolskiej akcji wzięły udział klasy drugie oraz VI b wraz z wychowawczyniami. Łącznie zebrało się 40 osób.

8 czerwca 2016 r. odbył się Festiwal Nauki klasy II a.
Korzystając z pięknej pogody przygotowałam stanowiska badawcze na podwórku szkolnym. Tam uczniowie przeprowadzili wiele doświadczeń i eksperymentów z wodą. Doskonale się bawili i byli z siebie bardzo dumni, a ja byłam dumna z moich małych badaczy.

8 czerwca klasa II b zorganizowała Festiwal Nauki. Podczas zajęć uczniowie wykonali różne doświadczenia. Pierwsza część zajęć odbyła się w sali, gdzie dzieci badały właściwości magnesów. Jednak dużą furorę wzbudziła druga część lekcji, ponieważ przenieśliśmy się na zewnątrz. Na podwórku szkoły, przy użyciu plasteliny zbudowaliśmy wulkany, a soda i ocet stanowiły lawę. Zabawa była przednia i na pewno na długo zostanie w pamięci uczniów. Z piasku, zabarwionej na niebiesko wody i oleju zrobiliśmy morze. Pozwoliło nam to poczuć wakacyjny klimat.

Przedstawiamy tegoroczne wyniki ze sprawdzianu klas VI. Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów w nowej szkole.

W dniu 3.06.2016 r. dzieci z koła teatralnego „Felix” pod kierunkiem p. M. Błażejewskiej  oraz kl. 0 b pod kierunkiem p. D. Turowskiej wzięły udział w 13 Gminnym Przeglądzie Działalności Artystycznej Dzieci i Młodzieży w Gimnazjum w Jaszkotlu. Wystąpiły z przedstawieniem „Minionkowo” oraz tańcem bollywood. Wszystkim bardzo podobał się nasz występ, a dzieci otrzymały gromkie brawa.

Nasi uczniowie, Mikołaj i Antoni z klasy VI, na zajęciach dotyczących karty rowerowej, wykonali prezentację na temat pierwszej pomocy i przepisów ruchu drogowego.

 

Było to nasze pierwsze spotkanie ze scenicznym dziełem sztuki baletowej. Uczniowie naszej szkoły w Dniu Dziecka obejrzeli spektakl na motywach baśni Charlesa Perroulta „Kot w butach”. Na scenie Opery Wrocławskiej w bardzo ciekawy, a zarazem nieszablonowy sposób przedstawione zostały przygody magicznego Kota i dzielnego Szewczyka. Mistrzowska ekspresja ciała, żywiołowy taniec artystów, piękne stroje oraz towarzysząca muzyka wywarły na nas niezapomniane wrażenia. To była prawdziwa uczta dla zmysłów!


Dzień Dziecka dla pierwszaków upłynął pod znakiem wielu wrażeń i atrakcji. A to za sprawą ciekawych zajęć poprowadzonych przez panów strażaków z OSP w Gniechowicach. Główną atrakcją dla maluchów był piękny i nowy wóz strażacki z pełnym wyposażeniem potrzebnym do ratowania ludzi. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wnętrze pojazdu. Każdy, kto chciał, wchodził do kabiny wozu i mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak.

We wtorek, 31 maja, klasy drugie odwiedziły Bibliotekę GOKiS w Kątach Wrocławskich. W trakcie zajęć dzieci przypomniały jak należy korzystać z książek, aby mogły służyć długie lata. Pani bibliotekarka zaprezentowała bardzo ciekawe publikacje, zachęcając tym samym młodych czytelników do częstego korzystania z zasobów biblioteki. Następnie wspólnie wykonaliśmy plakat, prezentujący prawidłowy sposób dbania o zdrowie i higienę psów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. A żeby jeszcze milej zakończyć dzień, udaliśmy się do pobliskiej lodziarni na wyśmienite lody.

 

Uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie „Umiem pływać”. Z programu nauki oraz doskonalenia pływania skorzystało łącznie 30 dzieci. Te nieodpłatne zajęcia zostały zrealizowane w Średzkim Parku Wodnym. Podczas zajęć dzieci miały możliwość nauki pływania pod okiem profesjonalnych instruktorów, jak i swobodnej zabawy na terenie basenu. Efekty są zdumiewające! Mamy nadzieję, że zajęcia na długo pozostaną w pamięci jej uczestników.