Pani Marta Chabzda przeprowadziła warsztaty wielkanocne w każdej klasie. Każdy mógł nauczyć się jak dekorować pisanki techniką dekoupage. Dziękujemy Pani Marto i czekamy na kolejne warsztaty.

 

7 marca 2017r. uczniowie klas V b i VI b wraz z wychowawczyniami p. A.Mańkowską i p. A.Skuzą byli na lekcji w Hydropolis, na obszarach wodonośnych we Wrocławiu. Uczniowie dowiedzieli się o roli wody na Ziemi, życiu w głębinach morskich, o statkach i wrakach oceanicznych oraz roli i budowie batyskafu. Potem wszyscy udali się Polinką, gondolą Politechniki Wrocławskiej, na drugi brzeg Odry. Uczniowie zadowoleni wrócili do szkoły. 

Z przyjemnością informujemy, że Michalina Mastalińska, uczennica IV klasy naszej szkoły, zdobyła tytuł Złotego Wirtuoza w trakcie VIII Międzynarodowego Konkursu Młody Wirtuoz w ramach XII Międzynarodowego Forum Pianistycznego "Bieszczady bez granic", który odbył się w Sanoku w dniach 4-9 lutego 2017.
Ponadto Michalina zdobyła wyróżnienie specjalne za wykonanie utworu Karola Szymanowskiego „Krakowiak”.

Jedna z uczestniczek konkursu napisała krótkie sprawozdanie z tego wydarzenia, zachęcamy do przeczytania.

 

W naszej szkole, jak co roku, odbył się bal karnawałowy. Bal rozpoczęli uczniowie z klas 0 - IV, a później był czas na zabawę klas V - VI. Poniżej znajdują się zdjęcia z tego wydarzenia.

 

Uczniowie klas V a i VI a wzięli udział w akcji Dzieciaki Sadzeniaki prowadzonej przez sklep Leroy Merlin. Nasi uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo pielęgnować kwiaty. Każdy otrzymał swoją roślinkę do pielęgnowania. Na pewno byli tacy, w których obudził się mały ogrodnik.
Dziękujemy sklepowi Leroy Merlin, za przygotowanie instruktażu sadzenia roślinek i poczęstunku.

 

Nasi uczniowie chcą podzielić się swoimi pomysłami dotyczącymi patrona naszej szkoły. Prezentacje wykonali uczniowie klas szóstych: Maciej Żygadło i Karolina Niedbała z Martyną Wójcik.

 

 

6 lutego 2017 r. podczas klasowych zebrań wychowawców z rodzicami nasi szkolni wolontariusze w składzie: Martynka Nowak, Miriam Chmurzyńska, Kasia Grzegory oraz Wiktoria Kiź, Liliana Reszka i Karolina Małolepszy pod czujnym okiem Pani Arlety Molisak przeprowadzili sprzedaż kalendarzy, które wcześniej do tego celu otrzymaliśmy z Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.
Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie, a rodzicom za tak duże wsparcie naszej akcji. Wkrótce będzie wiadomo, jaką kwotę udało nam się zebrać i tym samym wspomóc podopiecznych Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

 

Uczniowie obu klas piątych w nowatorski sposób zaliczali znajomość lektury „Lew, czarownica i stara szafa”. Na białych koszulkach zapisywali odpowiedzi na pytania, rysowali i dzięki temu stworzyli niesamowitą kolekcję „mody literackiej”. Świetnie się bawili i co najważniejsze, zaliczyli lekturę na piątkę, a nawet szóstkę.

31 stycznia, w ramach cyklu zajęć z dobrego wychowania, uczniowie klasy czwartej odwiedzili restaurację „ALPI” w Sadkowie. Dzieci utrwaliły zasady kulturalnego zachowania się przy stole, ćwiczyły podawanie potraw i różnych napojów. Wzięły także udział w warsztatach kulinarnych, podczas których każdy z uczestników otrzymał ciasto i mógł samodzielnie wybrać ulubione składniki, i przyrządzić sam lub z niewielką pomocą dorosłych, pyszne pizzerinki.
Nic tak nie smakuje, jak samodzielnie przyrządzona pizza!

Podczas zajęć uczniowie klasy II a  prezentowali swoje ulubione książki. Opowiadali swoim kolegom najciekawsze fragmenty, aby w ten sposób zachęcić ich do czytania.

 

Nasza uczennica Milena Szafrańska została finalistką II Dolnośląskiego Konkursu z Języka Niemieckiego zDolny Ślązaczek 2016/2017. Gratulujemy Tobie i Rodzicom! Sadków trzyma kciuki!