Koło Teatralne Felix miało zaszczyt zaprezentować się podczas XXVIII Przeglądu  Twórczości Scenicznej Młodych PRZEKRĘT 2019 w XVII LO im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Dla młodych aktorów te dwa dni były niezapomnianym przeżyciem i wielką przygodą, a już na pewno istotnym artystycznym doświadczeniem.

Interpretacje muzyczne Pieśni IX Jana  Kochanowskiego w wykonaniu uczennic  klasy VIII  "a".

 

 

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazach chemicznych. Zabawa oraz samodzielne wykonywanie eksperymentów, czyli to co uczniowie lubią najbardziej.

 

 

Drodzy Rodzice,

udało nam się! Ruszyła Akademia Rodziców w SP Sadków. Specjalnie dla Was rozpoczynamy w naszej szkole cykl szkoleń i warsztatów poświęconych pogłębieniu wiedzy pedagogicznej, przybliżenia problemów naszych uczniów oraz niesienia im pomocy. Musimy działać razem dla dobra naszych uczniów, a waszych dzieci. Pierwsze spotkanie "Mediacje w szkole? Dlaczego nie?" już 20 marca o godzinie 17.00. Po spotkaniu zapraszamy na zebrania z wychowawcami.

Miło nam poinformować, że Ewa Wyligała, Izabela Fronia oraz Radosław Pałys zakwalifikowali się do finału Mistrzostw Sudoku Dolnego Śląska. Będą oni nas reprezentować 30 marca w rudzie finałowej. Gratulujemy i oczywiście życzymy sukcesów.

 

Nasi uczniowie z klas II a, II b i III stali się studentami i uczestniczyli w wykładzie Polskiej Akademii Dzieci. Z rąk samego rektora Dolnośląskiej Szkoły Wyższej odebrali swoje indeksy i  wzięli udział w pierwszym wykładzie pt. "Różnorodność kulturowa". Przed młodymi studentami jeszcze trzy spotkania.

 

5 marca młodsza grupa teatralna  zaprezentowała swój dorobek artystyczny. Dziewczynki zaśpiewały do profesjonalnego podkładu muzycznego piosenkę „Idealnie” zespołu Sound’n’Grace. Zatańczyły dwie choreografie tańca nowoczesnego i przepięknie opowiedziały historię niezwykłego snu, kreując swoje postacie w pantomimie.

 

Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Wszystkie kobiety z naszego Przedszkola, zarówno te duże, jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia i upominki. I pomimo, iż pogoda za oknem nie była przyjemna, to w przedszkolnych salach panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój.

 

Grupa II "Wisienki" nawiązując do tematu Afryki wykonała prace plastyczne ukazujące zebrę oraz lwa.

 

 

Współpraca to podstawa... Dziewczynki i chłopcy z grupy Jabłuszek wspólnie wykonywali pracę z okazji Dnia Kobiet – Chinka :)

 

 

W tym tygodniu uczyliśmy się jakie zwierzęta zamieszkują Afrykę. Grupa Jagódek wykonała prace plastyczne – żyrafę oraz lwa.

 

 

Zapraszamy wszystkich na drzwi otwarte do przedszkola i szkoły.