25 maja klasy pierwsze i "zerówki" odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne agro-art w Kryształowicach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez aktora Dariusza Lecha, w zabawach dramowych i sportowych. Wykonały pamiątkę techniką decoupage pod okiem artystki Ewy Offman - Lech. Na zakończenie odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek w ognisku.  Był także czas na swobodną zabawę wśród zieleni i świergotu ptaków. Pełni nowych doświadczeń, wrażeń i wspomnień wróciliśmy do szkoły.

 

"Tajemniczy Ogród" klasy IV b

 

 

8 czerwca, już po raz trzeci, przyłączymy się do akcji promującej czytelnictwo "Jak nie czytam, jak czytam". Chcemy, aby uczniowie w miłej, swobodnej atmosferze, w towarzystwie kolegów i koleżanek, po prostu czytali.

 

 

25 maja klasy siódme odwiedziły wrocławski Capitol. W teatrze wzięliśmy udział w lekcji teatralnej o strachu na podstawie musicalu Frankenstein. Lekcja była bardzo ciekawa, siódmoklasiści dowiedzieli się jakie efekty budują napięcie podczas spektakli- od muzyki po efekty świetlne. Na koniec obejrzeliśmy krótką scenę z musicalu Frankenstein.

 

21 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Sadkowie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej , którego głównym celem było popularyzowanie utworów o tematyce patriotycznej. Poza tym całe przedsięwzięcie skupiło się na utrwaleniu poczucia dumy narodowej i promowaniu młodych talentów.
Było to niezwykłe święto wszystkich, którzy pięknym, polskim słowem chcą oddawać cześć naszemu krajowi, a dzięki temu kształtować silną więź z narodem, jego historią, tradycją i wartościami.

Poradnik dla rowerzystów, który przygotowuje się do zdobycia karty rowerowej.

 

 

Dnia 15 maja w Szkole Podstawowej w Sadkowie odbyła się  szkolna debata z udziałem uczniów klas II-VII, podczas której uczniowie Samorządu Uczniowskiego przedstawili definicję patriotyzmu oraz scharakteryzowali postawy, jakie można prezentować względem państwa i narodu. Zostały zaprezentowane krótkie filmy o tematyce historycznej i patriotycznej. Następnie uczniowie opowiedzieli o tym jakie są zachowania patriotyczne, tworząc hierarchię ich ważności.

 

Uczniowie klasy VI a wzięli udział w wiosennej edycji międzynarodowego projektu Dzieci Listy Piszą! Napisali swoje pierwsze, prawdziwe listy do kolegów i koleżanek z Kijowa i po miesiącu otrzymali upragnione odpowiedzi. Emocje przy odpakowywaniu były naprawdę duże… Oprócz miłych słów, w niektórych listach kryły się drobne prezenty...

 

W ramach akcji ZACZYTANI.pl nasi wolontariusze segregują książki, które zostaną przekazane do placówek medycznych w całej Polsce. Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym darczyńcom oraz pracowitym wolontariuszom.

Jesteście wspaniali !

Dyplom dla Zuzanny Sudoł i Radosława Pałysa w konkursie Kangur Matematyczny.

 

 

Kiedy byłam mała, przychodziłam na łąkę, puszczałam latawce i samoloty… Kochałam to…
Potem przestałam chcieć, przestałam marzyć…
Zaczęłam wieść życie nastolatki…, pełne chaosu, zabawy, ale też melancholii…
Następnie jako dorosła kobieta posmakowałam pracy… Czułam się jak zamknięte w klatce zwierzę…, jak cyborg wykonujący mechanicznie wszystkie odgórnie zaplanowane ruchy.
Wtedy zaczęłam tęsknić za swoim dzieciństwem, za latawcami i samolotami….
Dlatego śpiewam…., dlatego…, zresztą zobaczcie sami…

09 maja uczniowie klasy V  opracowywali Kodeks Postaw Patriotycznych. Oto część wspólnych ustaleń.