Uczniowie klasy VI a zakończyli przygodę z lekturą „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”, projektując i robiąc wspaniałe makiety planety Xorax. Wykazali się niezwykłą pomysłowością i twórczym, ambitnym podejściem do pracy. BRAWO!

 

Kanapki z chleba wieloziarnistego z twarożkiem, rzodkiewką i samodzielnie wyhodowanym szczypiorkiem smakują wyśmienicie! Wszystko zostało zjedzone do ostatniego okruszka! :)

Zerówki odwiedziły Bibliotekę w Kątach Wrocławskich. Po lekcji bibliotecznej wybraliśmy się na lody i na spacer po parku staromiejskim.

 

 

Pierwszoklasiści i drugoklasiści wybrali się na wiosenną lekcję przyrody do sadu w Stacji Oceny Odmian w Zybiszowie. Zdobywali wiedzę między innymi o tym, jak z kwiatów powstają owoce. A wszystko w słońcu, w zapachu kwitnących drzew i wśród odgłosów brzęczenia pracowitych owadów. Serdecznie dziękujemy Pani Wiesławie Smolarczyk za zaproszenie oraz Panu Piotrowi Laskowskiemu za przekazaną wiedzę! Było pięknie!

 

W szkolnym konkursie wiedzy o Indiach nagrody wylosowali:
Jakub Liberka i Maciej Dmochowski.
Gratulujemy!!!

 

 

Zegary, zegarki czyli mierzymy czas w klasie 0 b.

 

 

Śniadanie daje moc w klasie 0 b.

 

 

Klasa VI a w ramach projektu „Od ziarenka do bochenka” przygotowała prezentacje i filmiki na ten właśnie temat. Na szczególną uwagę zasługują dwie prace: Mai Krzemianowskiej i Wiktorii Bijak. Dziewczynki  wykorzystały materiały polonistki i swoje własne, dzięki czemu ich prace są pełne i ciekawe.
Zapraszamy do oglądania...

 

W naszej szkole realizujemy projekt "Poznawanie kultur innych narodów - kraje kontynentów". W tym tygodniu poznajemy kulturę indyjską. Uczennicy z klasy siódmej przygotowały prezentację  i przyniosły strój sari- pokazały jak się go nosi.

 

 

Hans widziany oczami naszych młodszych uczniów.

 

 

 

W ramach współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu piątoklasiści odwiedzili podopiecznych Zakładu Opiekuńczo – Pielęgnacyjnego wrocławskiej „Caritas” w Małkowicach. Nasi młodzi aktorzy zaprezentowali swój program artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami. Na pożegnanie przy akompaniamencie Mateusza Żuka wszyscy zaśpiewali najpiękniejsze piosenki łączące pokolenia. Wspólny radosny śpiew rozbrzmiewał w całym ośrodku!

 Uczniowie klasy V grają w PIŁKARZYKI. Gry zostały wykonane samodzielnie. Gratulujemy pomysłu.