8 czerwca wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytanie książek.

 

 

14 maja uczniowie klas IV - VII przystąpili do Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego  zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej. W tym konkursie uczennica klasy siódmej zajęła ósme miejsce w Polsce i otrzymała dyplom laureata. Pozostałym uczestnikom wręczono  dyplomy uznania.

 

Nasi uczniowie i nauczyciele aktywnie włączyli się w projekt Agentów Globalnej Zmiany, którym głównym przesłaniem jest walka z głodem. Szukamy alternatywnych sposobów na pozyskiwanie żywności, walczymy z marnotrawstwem i uwrażliwiamy innych! Problem głodu to problem nie tylko tzw.Trzeciego Świata…, nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że głodują dzieci blisko nas…

 

9 maja  w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, którego organizatorką była Pani Urszula Gaber.  Celem konkursu było doskonalenie i sprawdzenie umiejętności zastosowania najważniejszych zasad poprawnej pisowni w praktyce. Konkurs przebiegał  dwóch kategoriach: klasy IV - V oraz VI – VII.  Udział wzięło 14 uczniów.

 

Cudownych Rodziców mam- wiersze piątoklasistów.

 

 

Bryły w wykonaniu uczniów klasy VII.

 

 

 Uczniowie uczą się sztuki szydełkowania i wyplatania kwietników.

 

 

Uczniowie klas IV, V i VI a  wzięli udział w warsztatach ekologicznych nad Zalewem Mietkowskim. Po niezwykle ciekawej lekcji przyrody, zwiedzili walory turystyczne plaży i pobliskiego lasu. Ostatnim punktem naszej wycieczki było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i ziemniaczków. Mniam, mniam ...

 

W tej edycji konkursu wzięło udział 34 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszej gminy, co potwierdza niezmienną popularność tego konkursu oraz kreatywność młodych pisarzy, poetów. Tematyka prac była różnorodna. Młodsi pisali o życiu szkolnym, rodzinnym, przyjaźni, natomiast starsi uczniowie wybierali tematy związane ze sferą emocjonalną, ale też inspirowali się współczesną popkulturą.

Ze względu na duże powodzenie projektu, entuzjazm uczniów ich rodzin, ponownie zaproponowałam udział w tej  literacko-fotograficznej zabawie klasie szóstej. Tym razem jednak naszym klasowym pupilem stał się mały Franio, stworzony przez mamę Mikołaja, Panią Marzenę Deryło, za co ogromnie jesteśmy wdzięczni. Maskotka wędrowała od domu do domu przez 20 tygodni, uczestnicząc (i to bardzo aktywnie czasami) w życiu dzieci, które skrupulatnie spisywały jej przygody.

Dziennikarskie zmagania piątoklasistów, czyli jak przeprowadzić wywiad?

 

 

30 maja obchodziliśmy w klasie I a Dzień Dziecka. Dzień ten był pełen wrażeń. Najpierw zjedliśmy pyszne lody, które zakupiła Rada Rodziców (bardzo dziękujemy!), a później zabraliśmy się za przygotowywanie gofrów. Uczniowie samodzielnie przygotowali ciasto, odmierzali składniki, mieszali masę oraz pokroili owoce. Było pysznie! Zapach gofrów unosił się w całej szkole.