6 lutego klasy pierwsze odwiedziły Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Uczniowie poznali historię powstania uniwersytetu i przepiękną opowieść o miejscowym krasnalu - Ekonomku. Dzieje te przedstawiła nam pani Tamara Chorążyczewska, która jest także autorką bajki o wrocławskich krasnalach.

 

Tuż przed obchodami Światowego Dnia Chorego uczniowie klas I-II i IV-V włączyli się do akcji Marzycielska Poczta i pisali listy oraz tworzyli laurki do chorych dzieci. To już druga akcja przeprowadzona w naszej szkole i na pewno nie ostatnia!

 

Uczniowie klasy 0 a i 0 b  odwiedzili Wystawę Klocków Lego na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Uczniowie podziwiali gotowe makiety, spróbowali także swoich sił w budowaniu. Zabawa była wesoła!

 

 

Klasa 0 a pomaga zwierzętom w zimie. Dzieci zbudowały karmniki i dokarmiały ptaki. 

 

 

 

W czwartek, 1 lutego odbędzie się w szkole zebranie organizacyjne rodziców dzieci komunijnych z katechetką.

godz. 17:00 dla grupy z Sadkowa ( I piętro sala nr 15)

godz. 17:30 dla grupy z Jaszkotla ( I pietro sala nr 16).

 

11 stycznia odbyła się szkolna loteryjka wolontariatu. Nasi uczniowie, biorąc udział w zabawie, zawsze wygrywali. Jednocześnie zbieraliśmy fundusze, aby zakupić drobne niespodzianki dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Małkowicach. 

 

 

12 stycznia odbyło się wzruszające spotkanie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sadkowie z podopiecznymi Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Małkowicach. Dzieci zaprezentowały przygotowane jasełka oraz koncert kolęd. Starsi bardzo chętnie włączyli się we wspólne kolędowanie i po chwili, po kaplicy, w której się zgromadziliśmy, rozchodził się donośny głos.

 

​Uczniowie klasy V mieli dziś- 10.01.2018 okazję poznać tajniki pracy tłumacza. W ramach działań doradztwa zawodowego - Poznajemy różne zawody, Pani Monika Werner-Góźdź przeprowadziła bardzo ciekawe warsztaty, ukazując dzieciom szczegóły pracy w tym zawodzie.

 

Klasa 0 a i 0 b podczas balu karnawałowego w naszej szkole.

 

 

 

 

Prezentujemy uczniów, którzy najlepiej wypadli w etapie szkolnym (w poszczególnych kategoriach wiekowych):

 

 

Mamy zaszczyt poinformować, że Radosław Pałys z klasy VI a i Zuzanna Sudoł z klasy VII a, zostali wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Matematyczny". Gratulujemy!

 

W niedzielę, 7 stycznia nasi uczniowie mieli zaszczyt wystawić szkolne jasełka w kościele parafialnym pw. Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Jaszkotlu. Gromkie brawa pod koniec i komentarze od parafian, że było wspaniale i częściej pragną podziwiać nasze występy to dowód na to, że młodzi artyści wystąpili znakomicie.