Dnia 15 września obchodziliśmy Dzień Kropki.

 

 

Buzia Twoja uśmiechnięta,
w dniu radosnym Twego święta
Przyjmij proszę me życzenia,
niech się spełnią Twe marzenia
Ważna dzisiaj data taka,
bo to przecież Dzień Chłopaka!

Do naszego przedszkola  zawitała jesień. Na oknach pojawiły sie ozdoby zwiazane z tą porą roku, a także  prace dzieci przedstawiające jeżyki w liściach, kwiaty jesienne, owoce  i warzywa. Dzieci wraz ze swoimi Paniami rozmawiają o darach jakie przyniosła nam Pani Jesień, dzięki czemu zaczęły pojawiać się w sali jesienne kąciki przyrodnicze, w których są kasztany, żołędzie, owoce, warzywa i liście. Aby przyjrzeć się nowej porze roku  z bliska, dzieci wychodzą  z Paniami na spacery i obserwują przyrodę, zachowania zwierzątek i to, co zmienia się teraz w krajobrazie.

"Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

Nasze przedszkolaki biorą udział w ogólnopolskim projekcie rozwijania czytelnictwa. "Mały miś w świecie wielkiej literatury".

 

 

 

Ten tydzień poświęcony był bezpieczeństwu na drodze. Nasze przedszkolaki poznały drogę do przedszkola wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

 

20 września, podczas zebrań z rodzicami, nasze wspaniałe dziewczynki w akcji - Babeczka pomaga ...- zgromadziły 1031, 09 zł. na rzecz Wrocławskiego Hospicjum oraz wyjazdu wolontaryjnego do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego do Małkowic.
Wszystkim zaangażowanym  należą się wielkie słowa uznania i podziękowania. Nie sposób wymienić wszystkich z imienia i nazwiska.
"Każda życzliwie wyciągnięta ręka, uśmiech na twarzy, drobny gest wdzięczności, to przecież tak mało, a tak wiele znaczy w szarej codzienności".

Nasze  małe "POLE NADZIEI"  jest już przygotowane na to, aby wiosną zakwitły nam piękne, żółte żonkile. Wiosenne żonkile to symbol walki życia ze śmiercią, a dzięki kwestom z ich udziałem - realnie pomagają chorym - podopiecznym Wrocławskiego Hospicjum.

 

 

20 września uczniowie klasy VI, VII b oraz VIII a wzięli udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Uczestniczyliśmy w pokazach prezentujących "Nietrywialne pomysły na wykorzystanie zjawisk fizycznych w życiu codziennym". Zdalne sterowanie za pomocą światła? Poszukiwanie obiektów na odległość z zamkniętymi oczami? To jest to, co nas zaciekawiło. 

 

Dzień Kropki w naszej szkole.

 

 

Porządkujemy ogródek przy naszej szkole i wykopujemy cebulki żonkili, aby je zagospodarować na naszym nowym terenie. Powstaną nasze Pola Nadziei.

 

 

Poniżej znajduje się nowy rozkład jazdy autobusów. Zapraszamy do zapoznania się.