W piątek (8.12.2017 r.) już o 8.00 rano czekała nas miła niespodzianka, będąca podsumowaniem tego mikołajkowego tygodnia… Młodzi artyści z koła teatralnego Felix zaprosili wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników na premierę dwóch zabawnych przedstawień o tematyce baśniowej. 

Informujemy, że w dniu 13 grudnia, w środę o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie rodziców.

Zebranie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się również 13 grudnia o godzinie 16.00.

Serdecznie zapraszamy!

7 grudnia klasy pierwsze i drugie odwiedziły Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Tematem lekcji było Boże Narodzenie w sztuce. Uczniowie poznali wybrane dzieła związane z tematyką narodzin Chrystusa. Odbyły się także warsztaty plastyczno - techniczne.

 

Z okazji Mikołajek uczniowie klasy I a obejrzeli premierę filmu "Pierwsza gwiazdka" w kinie Nowy Horyzonty.  Po powrocie do szkoły, nie udało nam się spotkać już Świętego, ale zostawił dla nas słodkie upominki. 
 
 

 

06 grudnia uczniowie klasy V i VI, z okazji Mikołajek, pojechali do parku trampolin. Zabawa była wyśmienita. Po naszych radosnych chwilach, pojechaliśmy do schroniska dla zwierząt, gdzie  staliśmy się pomocnikami Św. Mikołaja i przekazaliśmy mnóstwo ciepłych kocyków, poduszek i oczywiście żywności dla zwierząt.

 

Do klasy V zawitał Mikołaj, oczywiście wszystkie grzeczne dzieci otrzymały upominki. Dziękujemy Mikołaju :-)

 

Mikołajki w klasie 0 a. Tańczymy i śpiewamy dla Mikołaja. 

 

Przedstawiamy filmik z prób koła teatralnego.

 

 

W sobotę 2 grudnia Hania Radoń i Radek Pałys zwycięzcy eliminacji szkolnych na poziomie klas szóstych w Sadkowie, reprezentowali naszą szkołę w Instytucie Matematycznym na Uniwersytecie Wrocławskim podczas konkursu KOMA. Znaleźli się w grupie 160 uczniów z całego województwa.

 

Zachęcamy do zapoznania się z kampanią „Uważni Rodzice”, która ma na celu ochronę dzieci przed zagrożeniami online. 

 

 

W dniach 11-15 grudnia będziemy świętować w naszej szkole Dni Kultury Japońskiej. Chcemy poznawać tradycje, zwyczaje, ciekawostki dotyczące Kraju Kwitnącej Wiśni, stąd czekają nas różne działania głównie podczas przerw i lekcji z wychowawcą. Prosimy zainteresowanych rodziców o wsparcie naszej inicjatywy i zaangażowanie. Kto wie, może razem zrobimy sushi, zatańczymy z wachlarzami czy wykonamy origami?

 Klasy pierwsze wysłały pocztówki z pozdrowieniami do kolegów i koleżanek z innych szkół w całej Polsce. Teraz czekamy na odpowiedzi :) Chcemy utworzyć pocztówkową mapę Polski.